Pataisos namuose nuteistieji bėgo maratoną, kad surinktų lėšų kaišiadoriečio bioninei rankai

Maratono bėgimo ir lėšų aukojimo akcija Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje prasidėjo nuo to, kad bausmę čia atliekantis vienas iš nuteistųjų kreipėsi į Resocializacijos skyriaus specialistę pareikšdamas norą padaryti gerą darbą. Specialistė pasiūlė suorganizuoti renginį ir surinktas lėšas paaukoti vaikinui, kuris per nelaimingą atsitikimą darbe neteko abiejų rankų.

Nuteistasis ir jo pagalbininkai ėmėsi organizacinių darbų, savo rankomis pagamino informacinius bukletus, kvietimus, kvietė visus bausmę atliekančius nuteistuosius prisidėti, dalyvauti maratone, skirtame Mato Gudauskio paramos ir labdaros fondui paremti. Nuteistieji pagamino netgi bioninės rankos simbolį – rankas iš medžio.

Į renginį pataisos namuose atvyko ir pats Matas su savo šeima. Čia jie susipažino su akcijos organizatoriumi ir kitais dalyviais. Šeima buvo nustebinta, kad žmonės ne tik laisvėje, bet ir įkalinimo įstaigose stengiasi padėti nelaimės ištiktam, bet trokštančiam įgyti bioninę ranką ir gyventi labiau visavertį gyvenimą, vaikinui.

Maratono startą davė pats Matas. Bėgimas vyko įkalinimo įstaigos teritorijoje, aplink pastatus. Bėgo apie 40 nuteistųjų ir keliolika įstaigos darbuotojų, taip pat ir pataisos namų vadovas. Dalį maratono distancijos įveikė ir kinologė kartu su su tarnybiniu šunimi. Bėgo – kiek kas pajėgė, tačiau 10 nuteistųjų ir viena įstaigos darbuotoja nesustodami įveikė visą maratono distanciją – 42 kilometrus. Bėgti paskutinį ratą prisijungė ir visi maratono dalyviai, kartu su jais bėgo ir pats Matas Gudauskis.

Kol vyko bėgimas, dalyviai ir svečiai vaišinosi pačių nuteistųjų iškeptais kibinais, išvirtu sultiniu. Renginio metu buvo skleidžiama žinia, skatinanti paaukoti lėšas bioninei rankai.

Akcija tęsiama – toks pats renginys turi įvykti ir kitame Pravieniškių pataisos namų sektoriuje – vėl bus bėgamas maratonas ir aukojamos lėšos Mato fondui. Lėšos kalėjimuose bus renkamos ir per Pyragų dieną – kviečiamos prisijungti ir kitos įkalinimo įstaigos. Surinktas lėšas ketinama atiduoti Mato tėvams.

Savo skaitytojus taip pat kviečiame prisidėti prie Mato svajonės išsipildymo.

Gavėjas: Mato Gudauskio labdaros ir paramos fondas
Fondo kodas: 305715171
Atsiskaitomoji sąskaita: (IBAN) LT414010051005531665
SWIFT: AGBLLT2X
Banko pavadinimas: AB Luminor bank
PAYPAL: liagud@gmail.com
https://matasgudauskis.lt/