Patarė mokyklos nelankymo priežastis aiškintis kuo skubiau, neleisti įsisenėti – padėti vaikui bus lengviau

Kauno apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) Kaišiadorių rajone atstovai pakviesti į vaiko gerovės srityje dirbančiųjų susitikimą, kuriame  tartasi dėl vieningos tęstinės pagalbos sunkumų patiriančiam vaikui.

Ne vienerius metus darbo patirties šioje srityje turinti patarėja Irena Kiselienė atkreipė dėmesį, kad neretai susiduriama su jau įsisenėjusiomis problemomis, sunkumams tęsiantis ilgą laiką.

„Tiek pedagogai, tiek tėvai neturėtų atsainiai vertinti vaiko elgesio pasikeitimų, o į mokyklos vengimą žiūrėti kaip ir į bet kurį kitą jo patiriamą sunkumą. Pasikeitęs elgesys gali slėpti gilesnes emocines ar asmenybines problemas. Deja, neretai apie nuolat pamokas praleidinėjančius, ilgą laiką mokyklos nelankančius nepilnamečius žinių sulaukiama pavėluotai“, – nuogąstavo I. Kiselienė.

Patarėja paminėjo šiuo metu tokius du vaikus: trylikametį ir metais vyresnį. Abiejų nepilnamečių šeimoms taikoma atvejo vadyba, kol kas ji neveiksminga.

Tam, kad panašių uždelstų atvejų ateityje būtų išvengta, susitikime, pasak I. Kiselienės, bendrai sutarta daugiau dėmesio šiam darbui skirti mokyklose, o pagalbos priemones siūlyti ir tėvams. Pritarta pasiūlymui griežčiau laikytis Pedagoginės psichologinės tarnybos bei medikų rekomendacijų, užtikrinti individualią tęstinę psichologų pagalbą. Patarėja paragino būti budriais ir pastebėjus smurto ar vaiko nepriežiūros faktus, skubos tvarka kreiptis į vaiko teisių apsaugos skyrių, tam tikrais atvejais – į teisėsaugą.

Psichologai teigia, kad jaunesnio amžiaus vaikų nenoras eiti į mokyklą dažniau susijęs su problemomis šeimoje, o vyresnio – su vidiniais elgesio ar emocijų sunkumais. Tyrimai atskleidžia, jog ankstyvas mokyklos nelankymas atsiliepia prastesne vaiko adaptacija, galimu psichoaktyvių medžiagų vartojimu, asocialiu elgesiu ateityje.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto