Paukščių festivalyje planuojamas naujas Lietuvos rekordas

Jau šį šeštadienį Kaišiadoryse vyks tradicija tapęs Paukščių festivalis. Jo metu miesto gyventojų ir svečių laukia ne tik įvairios rungtys ir atrakcijos – AB „Kaišiadorių paukštynas“ planuoja pasiekti naują Lietuvos rekordą. Kadangi šių metų festivalio tema – laisvė, planuojama iš ant grilio keptos paukštienos suformuoti rekordinio dydžio Lietuvos valstybės žemėlapį.

„Daugumai Lietuvos gyventojų Kaišiadorių miestas žinomas kaip paukščių kraštas. Tuo labai didžiuojamės, dėl to ir gimė tradicija rengti vienintelį Lietuvoje Paukščių festivalį. Šiemet trečią kartą vyksiančio renginio tema – laisvė. Ši tema – tai tarsi mūsų palinkėjimas visiems Lietuvos gyventojams, kad džiaugtųsi savo kraštu ir jo laisve taip kaip mes“, – sako Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Festivalio dalyvių laukia paukščių paroda, kiaušinių metimo čempionatas, ekskursijos į paukščių stebėjimo vietas ir daug kitų. Kaip šventės simbolį planuojama iš ant grilio keptos vištienos suformuoti rekordinio dydžio Lietuvos žemėlapį. Rekordo siekimą inicijuoja „KG Group“ įmonių grupės valdoma AB „Kaišiadorių paukštynas“.

„Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie didžiausios mūsų miesto šventės. Šių metų festivalio tema iškart asocijuojasi su mūsų šalimi – su Lietuva. Laisvė yra visos tautos gerovės pagrindas, todėl ir kilo mintis laisvę įprasminti per Lietuvos valstybės prizmę. Didžiuojamės, kad esame Lietuvoje gimęs ir užaugęs verslas, tai ir sieksime parodyti Paukščių festivalyje planuojamu rekordu“, – sako AB „Kaišiadorių paukštynas“ generalinis direktorius Andrius Urbonas.

Kaip pasakoja A. Urbonas, tai jau antrasis „Kaišiadorių paukštyno“ planuojamas rekordas, siekiamas per Paukščių festivalį. 2016-aisiais kaip šventės simbolį iš ant grilio keptos vištienos buvo suformuotas rekordinio dydžio paukštis.

Šį šeštadienį vyksiančio festivalio metu „Kaišiadorių paukštynas“ planuoja iškepti rekordinį kiekį marinuotos vištienos. Rekordui pasiekti 10 Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos narių ant grilio iškeps 8000 marinuotos vištienos gabaliukų. Iš jų bus suformuotas beveik 5 metrų pločio ir 4 metrų ilgio Lietuvos valstybės žemėlapis.

Rekordo siekimą birželio 8 dieną Kaišiadorių miško estradoje 16 val.  fiksuos rekordų registravimo agentūra „Factum“. Rekordinio dydžio iš vištienos pagamintas žemėlapis bus išdalintas šventės svečiams ir dalyviams.

Diskusija „sugrįžę paukščiai“

Paukščių festivalio metu vyks diskusija „Sugrįžę paukščiai”, kuri prasidės 15 val. ir vyks „Diskusijų palapinėje“, dalyvaus šiuo metu kitur gyvenantys ir dirbantys kaišiadoriečiai. Jiems Kaišiadorių kraštas yra brangus, todėl jie mielai sutiko trumpam sugrįžti bei pasidalinti savo patirtimi, įžvalgomis ir patarimais jaunimui. Tai Mantas Katinas (VŠĮ “Investuok Lietuvoje” Generalinis direktorius), Donatas Malinauskas („Deeper UAB“ Inovacijų direktorius), Jurgita Butkevičienė (Cinganta, UAB direktorė, buvusi ilgametė VŠĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento direktorė, Tarptautinės moterų organizacijos Vilniuje vadovė),  Antanas Bernatonis (studentas, Montonio Finance Verslo plėtros vadovas) ir dr. Evaldas Klimas (advokatų kontoros „WALLESS“ partneris, Nekilnojamojo turto teisės ekspertas).

Diskusijoje bus kalbama ir apie Lietuvos bei Kaišiadorių rajono strategines galimybes, galimybes į Kruonio LEZ pritraukti stambų investuotoją, bus diskutuojama ar verta Kaišiadorims kovoti dėl pagrindinio Lietuvos oro uosto įkūrimo ir kitais įdomiais klausimais. Kadangi diskusijos dalyviai yra sukaupę nemažai patirties, viską pasiekę savo atkaklaus darbo ir pastangų dėka, todėl labai kviečiame dalyvauti jaunimą. Diskusijos dalyviams bus galima užduoti ir savo klausimus.

Diskusiją moderuos žurnalistas Aurimas Perednis. Diskusijos iniciatorius ir dalyvis Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus kviečia visus „suskristi“ į diskusijų palapinę 15 valandą!

 

Naujienos iš interneto