Per dvi paras Kaišiadorių rajone užfiksuoti vos du nauji COVID-19 atvejai

Kaišiadorių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad oficialaus statistikos portalo duomenimis, per pastarąsias dvi paras Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje užfiksuota tik po vieną naują COVID-19 atvejį.

Nuo kovo mėnesio Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje patvirtinta 116 COVID-19 ligos atvejų. Viso pasveiko 7 gyventojai (4 iš jų laikomi pasveikę pirmąjį šių metų pusmetį). Šiuo metu nuo COVID-19 gydosi 108 kaišiadoriečiai.

Taip pat pranešama, kad 44 metų savaitės sergamumas gripu ir ŪVKTI Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje siekia 30,99 atv./10 tūkst. gyventojų. Lietuvoje – 30,1 atv/10 tūkst. gyventojų. Sergančiųjų gripu asmenų mūsų rajone nefiksuota. Kauno apskrityje fiksuoti 3 gripo atvejai, o visoje Lietuvoje – 17. Tad, panašu, kad kaukių dėvėjimas ir higienos laikymasis bent jau nuo gripo ir ŪVKTI plitimo padeda apsisaugoti.

Tuo tarpu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 999 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 299 iš jų registruoti  Vilniaus, 180 Klaipėdos, 138 Kauno, 118 Šiaulių, 94 Telšių, 91 Panevėžio. Dar 49 atvejai registruoti Tauragės, 14 Marijampolės, po 8 – Alytaus ir Utenos apskrityse.

Iš šių atvejų didžioji dauguma registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas. Tuo metu, atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruoti 209. Tačiau šie skaičiai dar tikslinti, nes ne visų atvejų epidemiologiniai tyrimai šiuo metu baigti.

Kauno apskrityje praėjusią parą registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Kauno klinikų padaliniuose, LSMU Kauno ligoninėje, Kėdainių ligoninėje, Kėdainių rajono Dotnuvos slaugos namuose, Kėdainių rajono Josvainių socialiniame ir ugdymo centre.

Taip pat Kauno apskrityje registruoti COVID-19 atvejai, susiję su protrūkiais įmonėse „Achemos grupė“, „Kauno autobusai“, „Kauno grūdai“, bei atvejai, susiję su protrūkiais ugdymo įstaigose: Kauno technologijos universitete, Kauno lopšelyje-darželyje „Šnekutis“, Alytaus kolegijoje.

Be to, registruoti infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais klubuose „Anna Mesha“, „Amnesia“, „Taboo“, restorane „Legenda“.