Per savaitgalį vanduo pasiglemžė 4 žmonių gyvybes

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per šį savaitgalį iš vandens telkinių ugniagesiai gelbėtojai ištraukė keturis nuskendusius žmones. Gegužės 6 d. Vilniuje, prie Žvėryno tilto iš Neries, ištrauktas vyro kūnas. Deja, jauno, apie 30 metų vyro,  medikams atgaivinti nepavyko. Medikai konstatavo jo mirtį.

Gegužės 7 d. iš vandens telkinių buvo ištraukti du skenduoliai. Vieną jų, vyrą, ugniagesiai gelbėtojai ištraukė Jurbarko rajone, Meškininkų kaime, iš Mituvos upės. Vyras nuskendo apvirtus valčiai. O Palangoje, prie Vilimiškės kelio esančiame tvenkinyje, ištrauktas moters kūnas.

Gegužės 8 d. dar vieną moters kūną ugniagesiai gelbėtojai ištraukė Klaipėdoje, Danės upėje.

2015 m. ugniagesiai gelbėtojai iš vandens ištraukė 116 nuskendusių žmonių, o išgelbėjo 60 gyventojų, iš jų 14 vaikų.  2014 m. ištraukti  192 skenduoliai, 2013 m. – 166, 2012 m. – 185, 2011 m. – 178.

Atšilus orams, vis daugiau gyventojų laisvalaikį leis prie vandens telkinių. Todėl ugniagesiai gelbėtojai dar kartą įspėja – būkime atsargūs prie jų. Kad neįvyktų nelaimė, nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose, nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus. Taip pat neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Neišdykaukite valtyje,  nes valtis gali apvirsti. Prižiūrėkite savo vaikus, kad jie nebristų į vandenį vieni, be suaugusiųjų priežiūros.

Pamatę skęstantį žmogų, kvieskite gelbėjimo tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.

Naujienos iš interneto