Pirmasis ledas jau pareikalavo vaiko gyvybės

Skaudi nelaimė vakar įvyko Naujojoje Akmenėje. Užlipęs ant tvenkinio ledo įlūžo ir nuskendo 8 metukų berniukas.

Pirminiais duomenimis, gruodžio 3 dieną, tėvai pasigedo savo atžalos. Nuo 14 val. iki vakaro savo jėgomis ieškoję, tačiau neradę, sūnaus tėvai pagalbos kreipėsi į policijos pareigūnus. Deja, bet įvyko blogiausias scenarijus. Vaiko kūnelį ugniagesiai narai rado prieš vidurnaktį, apie 10 m nuo kranto, properšoje po ledu.

Primename, kad šiuo metu lipti ant ledo nėra saugu. Lipti ant ledo galima, kuomet ledo storis yra didesnis negu 7 cm arba didesnis negu 12 cm, jeigu einama grupelėmis. Atminkite, kad prie kranto ledas būna plonesnis, o einant grupėmis reikėtų laikytis maždaug 5 metrų atstumo vieniems nuo kitų.

Įlūžus ledui reikėtų pasistengti nepanikuoti ir bandyti ropštis į tą pusę, iš kurios atėjote. Įlūžus ledui ant ledo reikia bandyti užslinkti plačiai ištiesus rankas. Užlipus ant ledo reikia šliaužti kuo toliau krūtine, pamažu užkeliant vieną koją, paskui – kitą. Išlipus iš vandens nebandykite iškart stotis – tai darykite tik pasiekę krantą.

Jeigu pastebite įlūžusį žmogų, pirmiausia skambinkite pagalbos numeriu 112. Patys prie eketės krašto turėtumėte artintis atsargiai. Prisiartinus prie įlūžusio asmens jam turėtumėte ištiesti pagalį, lentą, virvę ar kitą parankinį daiktą, kad jis galėtų įsikibti.

Poledinės žūklės mėgėjai lipdami ant ledo visuomet privalo dėvėti gelbėjimo liemenę, turėti smaigus ir virvę su svareliu.

Naujienos iš interneto