Pirmieji vidutinio greičio matavimo rezultatai maloniai nustebino

Pirmoji vidutinio greičio matavimo savaitė Lietuvoje maloniai nustebino pareigūnus. Per pirmąją savaitę užfiksuoti tik keli atvejai, kai greitis buvo viršijimas daugiau kaip 40 km/val. ar 50 km/val.

Išanalizavus gautą statistiką matyti, kad greičio viršijimo atvejų, kuomet Lietuvoje pradėjo veikti vidutinio greičio matavimo sistema, sumažėjo kone 10 kartų. Jei testuojant šią sistemą buvo užfiksuota 10 transporto priemonių, kurios vidutinį greitį viršijo daugiau kaip 50 km/val., tai šią savaitę tokių atvejų nebuvo nė vieno. Daugiau kaip 40 km/val. greitį šią savaitę viršijo tik 2 transporto priemonės, kuomet testavimo savaitę tokių buvo užfiksuota net 16. Daugiau kaip 30 km/val. greitį šią savaitę viršijo 11 automobilių, kai testavimo metu jų buvo net 59.

„Akivaizdu, kad tokia sistema pasiteisino. Kaip ne kartą esame skelbę, viena pagrindinių tragiškų eismo įvykių priežasčių šiame kelyje yra didelis greitis. Per savaitę drastiškų greičio viršijimo atvejų sumažėjo iki minimumo, vadinasi savo tikslą policija pasiekė”-teigia policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Analizuojant statistiką matyti, kad nemaža dalis greitį viršijusių vairuotojų yra ne Lietuvos Respublikos piliečiai, todėl ateityje planuojama operatyviai apdoroti gautus duomenis ir pasienio ruožuose stabdyti užsienio šalių vairuotojus, taip neleidžiant jiems išvengti atsakomybės už greičio viršijimą.

Praėjusią savaitę magistraliniame kelyje A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai, nuo 29,131 iki 34,004 km (4 873 metrų atkarpoje) policijos pareigūnai pradėjo naudoti naują transporto priemonių greičio kontrolės sistemą, kuomet matuojamas vidutinis transporto priemonių greitis. Minėta atkarpa yra pažymėta įspėjamaisiais ženklais, kurie vairuotojus informuoja apie vidutinio greičio matavimą.

Naujienos iš interneto