Planuojama rekonstruoti Kaišiadorių miesto aikštę

Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos užsakymu UAB „Statybų inžinerinės paslaugos“ (architektai A. ir V. Stalaučinskai) parengė projektinius pasiūlymus numatomam „Kaišiadorių miesto aikštės ir jos prieigų statybos projekto“ vykdymui. Viešam svarstymui buvo pateikti trys aikštės rekonstravimo projektiniai pasiūlymai, savo pastabas ir pasiūlymus gyventojai galėjo teikti Savivaldybės administracijos Ūkio plėtros skyriui iki liepos 31 d.

Aptariant projektinius pasiūlymus dalyvavo Savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Savivaldybės mero pavaduotojas Algimantas Janavičius, Administracijos direktorius Česlovas Neviera, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Vaicekauskas, Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus, Savivaldybės administracijos Ūkio plėtros skyriaus darbuotojai bei gyventojai.

Po išsamaus pristatymo ir diskusijų viešo susirinkimo metu buvo nuspręsta pasirinkti pirmąjį projektinį pasiūlymą. Jį įgyvendinant siūloma atverti aikštės ir katedros vaizdą iš Gedimino gatvės, tam reiktų nukirsti šalia Gedimino gatvės augančius medžius, kurie yra jau brandaus amžiaus ir ne itin geros būklės. Aikštės dalyje prie Gedimino gatvės siūloma įrengti fontaną ir sukurti skulptūrinę kompoziciją, kuri įamžintų Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį. Prie Savivaldybės pastato siūloma įrengti pakylą įvairiems nedideliems susibūrimams, renginiams vesti. Po dabar aikštėje augančiais klevais planuojama įrengti poilsio zoną su suoliukais. Aikštės vizualinė urbanistinė ašis išliks Kaišiadorių katedra, priešais katedrą pastatytas paminklas Teofiliui Matulioniui lieka aikštės ašinė dominantė. Visoje aikštelėje planuojama keisti dangas. Dangų kombinacija – akmuo ir granito, klinkerio trinkelės. Automobilius planuojama parkuoti esamoje automobilių stovėjimo aikštelėje prie Savivaldybės pastato ir Bažnyčios gatvėje.

Svarbiausias Savivaldybės vadovų tikslas, kad rekonstruotoje aikštėje gyventojai ir miesto svečiai galėtų bendrauti, ilsėtis ir pramogauti. Aikštės pertvarkymas vyks keliais etapais. Šiame miesto aikštės rekonstravimo etape pateikiama vizualizacija ir koncepcija, kaip galėtų atrodyti aikštė, tačiau konkretūs sprendiniai dėl aikštės rekonstrukcijos bus tikslinami rengiant techninį projektą. Techninis projektas turi būti parengtas iki šių metų spalio 1 d. ir pateiktas Savivaldybės administracijai.

 

Kaišiadorių r. savivaldybės informacija