Platus ramentų pasirinkimas: kaip atrasti tinkamiausius?

Yra situacijų, pavyzdžiui, įvairių netikėtų nutikimų ir traumų, kuomet neišvengiamos tampa įvairios ortopedinės priemonės. Vienos tokių – visiems puikiai žinomi ramentai. Tačiau vienu metu jie gali pasirodyti ir labai panašūs, ir skirtingi, o pasiūlymų gausa verčia gerokai pasukti galvą, kuris variantas visgi geresnis. Tad į ką atkreipti dėmesį renkantis šią priemonę? 

Alkūniniai ar pažastiniai – kurie bus reikalingi?

Visų pirma, galima išskirti kelias ramentų rūšis. Tai alkūniniai ir pažastiniai ramentai. Kuo gi jie skiriasi? Alkūniniai ramentai skirti tiems žmonėms, kurie šiek tiek gali perkelti savo kūno svorį. Į tokią pagalbinę priemonę yra remiamasi dilbiu. Tuo tarpu pažastiniai ramentai rekomenduojami tiems, kurie viena arba kita koja svorio perkelti negali. Tuomet jų dėka asmuo į rankeną remiasi plaštaka ir tokiu būdu gali judėti daug lengviau. 

Pasirinkimą lemia ir kaina

Be jokios abejonės, kaip ir visais atvejais, taip ir ramentų pasirinkimui labai svarbią įtaką daro jų kaina. Kiek kainuoja ramentai, priklauso nuo skirtingų veiksnių visumos: jų tipo, medžiagos, iš kurios jie yra pagaminti (gali būti mediniai, aliuminiai), dydžio ir pan. Žinoma, renkantis ramentus, kaina neturėtų būti vienintelis ir pagrindinis kriterijus. Svarbu, kad gaminys būtų kokybiškas ir tvirtas – taip bus užtikrintas paciento patogumas ir savijauta. Skirtingų pasiūlymų ir netgi patarimų įvairiais klausimais šiandien galima gauti ir internetu. 

Laikykitės gydytojų rekomendacijų

Geriausia, jeigu ramentų tipą bei tinkamiausią jų aukštį kiekvienu individualiu atveju nustato specialistas. Mat ramentus svarbu rinktis pagal ūgį ir esamą problemą. Pasidomėkite, kaip teisingai juos naudoti, kaip remtis ir kaip jų pagalba lipti laiptais, nes tai reikalauja tam tikrų taisyklių. Taip būsite tikri, kad pagalbinę vaikščiojimui priemonę naudojate tinkamai ir saugiai. Per aukšti ar per žemi ramentai sukels dar daugiau nepatogumų, raumenų skausmų ar laikysenos problemų, tad pagrindinė taisyklė – laikytis visų gydytojų nustatytų rekomendacijų. Juk kiekviena situacija yra individuali. Jei abejojate, būtinai klauskite, pasitikslinkite. Nuo to priklauso jūsų sveikata!

Nr. 21/22