Policija daugiau dėmesio skirs pėsčiųjų pažeidimų prevencijai

Lietuvos kelių policijos tarnyba kviečia atkreipti eismo dalyvių dėmesį į šviesą atspindinčių elementų naudojimo svarbą, teisingą jų pritvirtinimą prie drabužių, tėvų atsakingumą už savo vaikų, artimųjų, pažįstamų – už vyresnio amžiaus žmonių saugumą kelyje.

Policijos pareigūnai, vykdantys eismo priežiūrą šalies keliuose, atkreipia pėsčiųjų ir kitų eismo dalyvių ypatingą dėmesį į didėjančius pavojus tamsiuoju paros metu, būtinybę naudoti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus drabužius su šviesą atspindinčiais elementais, juk dažniausiai automobilių susidūrimai su pėsčiaisiais ir dviratininkais įvyksta neapšviestuose kelio ruožuose, kai jie eina ar važiuoja per važiuojamąją kelio dalį, važiuojamąja dalimi ar netikėtai į ją įeina ar įbėga. Dėl tokių eismo įvykių dažniausiai kalti būna patys pėstieji, dviračių vairuotojai, neturintys jokių šviesą atspindinčių elementų, dėvintys tamsius drabužius, prieš įžengdami į važiuojamąją dalį neįsitikinantys, kad tai saugu, neįvertinantys atstumo iki artėjančios transporto priemonės.

Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad, už šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus eismo dalyviams visais atvejais taikomos administracinio poveikio priemonės. Primename, kad pėstieji tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegus kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą (-us), arba neštis šviečiantį žibintą. Šių reikalavimų nesilaikymas gali ne tik kainuoti 23-40 eurų baudą, bet pačių eismo dalyvių sveikatą ir gyvybę.

Šalies keliuose 2015 m. žuvo 81 pėsčiasis iš jų, net 60 tamsiuoju paros metu. 2014 m. žuvo 109 pėstieji, iš jų 71 tamsiuoju paros metu. Per 2016 m. pirmus du mėnesius eismo įvykiuose žuvo 13 pėsčiųjų, iš jų 9 tamsiuoju paros metu, palyginti 2015 m. sausio-vasario mėn. žuvo 16 pėsčiųjų, iš jų 15 tamsiuoju paros metu.

2015 m. išaiškinti 21 427 pėsčiųjų padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimai, 2014 m. – 23 021 pažeidimas. Per 2016 m. sausio-vasario mėnesius išaiškinta 3 490 pėsčiųjų padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija