Policija stiprina patruliavimą ir padės žmonėms, lankantiems artimųjų kapus

Ateinančios savaitės pradžioje, spalio 31–lapkričio 1 d., minėsime Visų Šventųjų dieną, Vėlines. Daugelis žmonių lankys artimųjų kapus, dėl to transporto priemonių srautai, palyginti su įprastomis dienomis, bus gerokai intensyvesni visuose šalies keliuose. Policija, atsižvelgdama į tai ir siekdama tinkamai užtikrinti viešąją tvarką, eismo dalyvių saugumą, teisės pažeidimų ir nusikalstamų veikų prevenciją, skirs maksimalias policijos pareigūnų pajėgas dirbti gatvėse ir keliuose.

Policijos pareigūnų viešasis ir neviešasis patruliavimas bus sustiprintas žmonių susibūrimo vietose, patruliavimo maršrutai bus nukreipiami į tas vietas, kuriose dažniausiai įvyksta teisės pažeidimai. Ypatingas dėmesys bus skirtas patruliavimui prie kapinių, kur pareigūnai daugiausia dėmesio skirs saugaus eismo priežiūrai, tinkamam eismo reguliavimui, kad nesusidarytų transporto priemonių spūstys ir taip būtų išvengta žmonių nepasitenkinimo.

Pareigūnai su savivaldybių administracijomis aptarė galimybes tinkamai apšviesti gyvenviečių (miestų) kelius, taip pat vietas prie kapinių. Kelius prižiūrinčių įmonių paprašyta pagal galimybes apriboti vykdomus kelio darbus, siekiant išvengti transporto priemonių spūsčių.

Bus organizuojami patruliavimai prie kapinių, pasitelkiant policijos rėmėjus, Šaulių sąjungos atstovus, kitus pilietiškus bendruomenės narius. Pareigūnai stengsis padėti žmonėms lengviau pasiekti artimųjų kapus. Prireikus, policijos pareigūnai teiks visokeriopą pagalbą asmenims, vykstantiems lankyti artimųjų kapų, atkreips vairuotojų ir kitų eismo dalyvių dėmesį į eismo sąlygas. Ypatingas dėmesys bus skiriamas į eismo sąlygas, kultūringą (mandagų) vairavimą, tvarkingą automobilių statymą.

Šalies policija kartu įspėja gyventojus pasirūpinti savo turto sauga: nepalikti automobiliuose vertingų daiktų, išlipus iš jų – užrakinti, išvykstant iš namų, nepalikti atidarytų langų, užrakinti duris, paprašyti kaimynų, kad pasidomėtų, ar svetimi (įtartini) asmenys nesidomi paliktu butu (namu).

Policija linki saugaus ir ramaus savaitgalio.