Policijos pareigūnų dėmesio sulaukia ir Kaišiadorių miško parko estradoje pramogaujantys žmonės

Lietuvos laukus nubalinus sniegui, kas pas mus darosi vis retesnis reiškinys, savaitgalį daugybė žmonių išskubėjo į gamtą juo pasidžiaugti. Kas su mažaisiais išskubėjo pasidžiaugti nubalintų miškų grožiu, o kas išsitraukę rogutes nulėkė ieškoti kalniukų, kad galėtų pačiuožinėti ir bent šiek tiek pravėdinti galvas nuo karantino monotonijos. Ir tokių asmenų buvo tikrai ne vienas ir ne keli.

Dar vakar įvairiuose naujienų portaluose pasirodė nuotraukos ir straipsniai, kaip Vilniuje ir kitų didmiesčių parkuose ant kalniukų būriavosi minios žmonių, nors Lietuvoje yra paskelbtas griežtas karantinas.

Visoje šalyje yra ribojamas gyventojų judėjimas ir būriavimasis stengiantis suvaldyti koronaviruso epidemiją. Ne išimtis ir Kaišiadorių rajonas, kur taip pat yra ribojamas asmenų judėjimas, draudžiama būriuotis ir pan.

Kaišiadoriečiams.lt pasiekė informacija, kad policijos pareigūnai tikrina ir Kaišiadorių miško parko estradą (Dainų slėnį), kurioje šiomis dienomis netrūksta sniegu suskubusiu pasidžiaugti kaišiadoriečių. Jeigu ant kalno susirenka daugiau asmenų, tuomet pareigūnai juos įspėja, kad laikytųsi karantino reikalavimų ir saugotų savo bei aplinkinių sveikatą. Suprantama – taisyklės turi būti vienodos visiems ir norisi pasidžiaugti, kad mūsų pareigūnai vadovaujasi protingumo kriterijai.

Tačiau šioje vietoje kyla dviprasmiškos mintys ir noras padiskutuoti: ar tikrai kelių dešimčių žmonių čiuožinėjimas nuo kalno gamtoje yra daug pavojingesnis už būriavimąsi parduotuvėje prie kasos? Parduotuvė juk yra uždara erdvė ir atstumų ten mažai kas laikosi, o gamtoje nėra jokių sienų ir žmonės čia nestovi vienoje vietoje. Ir, juo labiau, čiuožinėjimas nuo kalniuko ko gero yra kur kas mažiau rizikingas būdas užsikrėsti COVID-19 infekcija, negu, kaip buvo sugalvoję kunigai, bažnyčių atidarymas tikintiesiems. Juk, kaip žinia, į bažnyčias ir eina būtent vyresnio amžiaus žmonės, kurie priklauso rizikos grupei.

Tad labai norisi tikėtis, kad, nors ir visi yra pervargę nuo šios pandemijos, tačiau tiek gyventojai, tiek įstatymų leidėjai, tiek įstatymų laikymąsi kontroliuojantys pareigūnai ir toliau vadovausis protingumo kriterijais, negu vien juodu ant balto surašytais nurodymais. Keliolika jaunų žmonių, čiuožinėjančių gamtoje ant didelio kalno ir laikydamiesi tarp skirtingų šeimų keliolikos metrų atstumo, tikriausiai turės mažiau šansų užsikrėsti koronavirusu, negu stovėdami uždaro prekybos centro eilėse vieni už kitų. Tuo pačiu norisi tikėtis, kad žmonės ir toliau bus supratingi bei stengdamiesi pasimėgauti žiemos malonumais gamtoje taip pat laikysis saugių atstumų ir kitų rekomendacijų. Juk tik nuo mūsų pačių priklauso, kada baigsis visa ši pandemija.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto