Policijos pareigūnų paleistos kulkos kiaurai suvarpė automobilį (video)

Jei prasidės susišaudymas, o policijos pareigūno vienintelė priedanga tarnybinis automobilis – kur saugiausia slėptis? Kokia tikimybė, kad nuo kulkos policininką gali apsaugoti durelės ar du šoniniai stiklai? Kokius šovinius efektyviausia naudoti patiems policijos pareigūnams? Šiuos klausimus policijos šaudybos ir taktikos instruktoriai sprendė Šiauliuose surengtuose praktiniuose mokymuose.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Kriminalistinių tyrimų centro, Policijos departamento ir Lietuvos policijos mokyklos bendrai organizuotuose mokymuose pareigūnai į rankas paėmė įvairių rūšių ginklus, naudojo skirtingo kalibro šovinius. Dalyviai šaudė į automobilį, aiškinosi, kokia yra kulkų pramušamoji galia, kokios galimybės išnaudoti transporto priemonę, kaip priedangą. Kurios automobilio vietos pasirodė saugiausios? Labiausiai gali apsaugoti automobilio priekinė dalis – variklio skyrius.

„Viskas priklauso nuo automobilio, ar transporto priemonė parengta didesniam saugumui. Policijos departamentui ketiname siūlyti, kad būtų stiprinamos kai kurios tarnybinių automobilių vietos. Pagrinde priekinė automobilio dalis, kur sėdi policijos pareigūnas, pavyzdžiui, durelės. Išsakysime siūlymus, svarstysime darbo grupėse ir tikimės, kad į tai bus atsižvelgta“, – sako Lietuvos policijos mokyklos Profesinės taktikos skyriaus vyriausiasis specialistas Simonas Baltrušaitis.

Mokymuose išbandyti kelių rūšių šoviniai, skirti tarnybiniams policijos pistoletams. Gerą įspūdį paliko šveicarų gamybos šoviniai Action 3.

„Tai monolitinė kulka, pagaminta iš žalvario. Pataikiusi į bet kokią kliūtį kulka saugiai išsiplečia, gana greitai sustoja, bet nepraranda savo skvarbumo ir nukaunamosios galios. Kulka taip pat pasižymi geromis savybėmis šaudant į automobilio padangas. Iš padangos greitai išeina oras. Todėl manome, kad šie šoviniai ateityje galėtų būti naudojami policijos ginkluose“, – teigia Policijos departamento Finansų ir investicijų valdybos Uniforminės aprangos ir ginkluotės skyriaus patarėjas Vaidas Sabaliauskas.

Mokymai buvo fiksuojami vaizdo kameromis, todėl pareigūnai nuo šiol turės vaizdinės medžiagos, kuria galės remtis. Iki šiol dažniausiai buvo naudojamasi užsienio pavyzdžiais.

Tai jau antri dideli mokymai pastaruoju metu Šiauliuose. Praėjusių metų lapkritį čia surengti pirmieji mokymai šalies šūvių tyrimo specialistams.

Šiaulių apskr. VPK informacija