Praėjusią parą Lietuvos ugniagesių stiprybę „tikrino“ milžiniški gaisrai

Praėjusią parą, spalio 2 dieną, Lietuvoje kaip niekad buvo kilę daug didelių gaisrų, kurie pareikalavo milžiniškų ugniagesių gelbėtojų pajėgų ir ištvermės.

3 val. 41 min., Vilniaus rajone, Maišiagalos miestelyje, Saugūniškių gatvėje esančiame autoservise kilo gaisras. Į gaisro vietą buvo nusiųstos 8 ugniagesių autocisternos ir štabo automobilis. Atvykus pirmiesiems ugniagesiams iš mūrinio vieno aukšto pastato (100×20 m) veržėsi dūmai. Gaisro gesinimui buvo suformuotos dvi ugniagesių gelbėtojų grandys, suformuotos iš 5 ugniagesių su kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis. Liepsnoms malšinti buvo naudojami 5 B tipo vandens švirkštai.

Gaisro metu išdegė pusė pastato vidaus, sudegė pastato viduje buvę 3 suvirinimo aparatai, autokeltuvas, kita automobilių remonto įranga, 3 deguonies balionai, autodetalės, automobilis. Nudegė 2\3 šiferinio stogo.

Po pietų, 15 val. 54 min., buvo gautas pranešimas, kad Vilniaus mieste, Liepkalnio g. 172, dega bendrovei „Ekonovus“ priklausantis sandėliavimo paskirties pastatas. Į šį gaisrą buvo išsiųsta net 10 ugniagesių autocisternų, specialus vandens transportavimo automobilis, štabo automobilis ir kiti specialios paskirties ugniagesių automobiliai. Vos per 11 min. į gaisro vietą atvykę pirmieji ugniagesiai pamatė, kad metalinis angaras (70×30 m) jau dega atvira liepsna.  Liepsnų malšinimui buvo naudojami 8 B tipo vandens švirkštai ir 1 A tipo. Buvo suformuotos 7 ugniagesių gelbėtų grandys, kurias sudarė net 14 ugniagesių gelbėtojų su kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis.

Gaisro metu visiškai sudegė angaras ir viduje, maždaug 150 m2 plote, sukrautas presuotas popierius, plastikas, presas ir rūšiavimo staklės. Taip pat apdegė ir šalia angaro (100 m2 plote) sukrautas presuotas popierius bei plastikas. Pagalbai ugniagesiai pasitelkė įmonės krautuvą, o gaisro malšinimo operacijoje viso dalyvavo virš 40 ugniagesių.

Dar vienas daugybės ugniagesių pajėgų pareikalavęs gaisras kilo Panevėžio mieste. Jiems buvo pranešta, kad Elektronikos g. 6 esančiame Priklausomybės ligų centro pastato 3 aukšte kilo gaisras. Į šį iškvietimą buvo išsiųstos 6 autocisternos, autokopėčios su keltuvu štabo automobilis. Laimei, šį kartą didelei nelaimei buvo užkirstas kelias. Atvykus pirmiesiems ugniagesiams ir atlikus žvalgybą paaiškėjo, kad antrame pastato aukšte, nenaudojamose patalpose, dega lova ir čiužinys. Liepsna buvo numalšinta panaudojus 1 B tipo švirkštą. Gaisro metu žmonės nenukentėjo, aprūko patalpa ir koridorius.

Paskutinis praėjusios paros didžiulių ugniagesių gelbėtojų pajėgų pareikalavęs gaisras vėl kilo Vilniuje. 23 val. 7 min. buvo pranešta, kad Geologų g. 7 dega sandėliavimo paskirties pastatas. Į šį gaisrą buvo išsiųstos 7 ugniagesių autocisternos, autokopėčios su keltuvu ir štabo automobilis. Per 6 min. atvykę pirmieji ugniagesiai rado atvira liepsna degantį mūrinį sandėlį. Pats pastatas vieno aukšto (60×20 m), viena jo stogo dalis dengta skarda, o kita – šiferiu. Kovoti su liepsnomis buvo suformuotos 5 ugniagesių gelbėtojų grandys, kurias sudarė 10 ugniagesių gelbėtojų su kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis. Vyrai liepsnas malšino naudodami 9 B tipo švirkštus ir 1 lafetinį švirkštą. Šio gaisro metu sudegė dalis pastato vidaus, 60 m2 plote sandėliuojama guminė avalynė bei ūkinės prekės ir šiferinė stogo dalis. Kitą pastato dalį ugniagesiams pavyko apsaugoti. Viso nelaimės vietoje dirbo virš 30 ugniagesių.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto