Praėjusiomis paromis Kaišiadorių ugniagesiams iškvietimų netrūko

Iškvietimų „maratonas“ Kaišiadorių ugniagesiams gelbėtojams prasidėjo rugpjūčio 14 dieną, kuomet 10 val. 23 min. suskambus aliarmui jiems buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Bačkonių kaime dega automobilis. Laimei, automobilio savininkas su savimi turėjo veikiantį gesintuvą ir nepasimetęs situacijoje pats puolė gesinti savo automobilį. Per 10 min. nuo gauto pranešimo atvykę ugniagesiai gelbėtojai automobilį jau rado užgesintą pačio savininko.

Vos po keliolikos minučių, 10 val. 37 min., vėl suskambo ugniagesių aliarmas. Buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių mieste, Gedimino gatvėje, po automobiliu VW Passat yra pribėgę kuro. Atvykę priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai atliko žvalgybą ir rado 20 m2 plote išsiliejusį kurą. Panaudoję 30 kilogramų durpių sorbento ugniagesiai surinko apie 50 litrų teršalų.

Dar po valandos vėl buvo gautas pranešimas apie išsiliejusius teršalus. 11 val. 40 min. buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Gudienos kaime, Technikos gatvėje iš dirbtuvių teritorijos išbėgę naftos produktai, galimai dyzelinas, kuris subėgo į tvenkinį. Atvykę ugniagesiai atliko žvalgybą ir tvenkinyje, maždaug 30 m2 plote ant vandens paviršiaus pastebėjo išsiliejusius naftos produktus. Panaudojus 30 kilogramų durpių sorbento ir 600 ml dispergatoriaus „Bio Versalio“ bei 100 ml „Chidro Bryc“ tvenkinyje išsiliejęs teršalų plotas išpurkštas, pastatyti bonai teršalams surinkti.

18 val. 19 min., kuomet Kauno apskritį siaubė liūtis, ugniagesiai gavo pranešimą, kad Kaišiadorių rajone, 235-ame kelio Klaipėda – Vilnius kilometre, ant važiuojamosios kelio dalies yra užvirtęs medis. Atvykę ugniagesiai grandininiu pjūklu supjaustė nuvirtusį medį ir pašalino jį nuo kelio.

20 val. 25 min. taip pat buvo gautas pranešimas apie nuvirtusį medį. Šį kartą šalinti nuvirtusį medį ugniagesiams teko vykti į Palomenės seniūniją, Lomenių kaimo Liepų gatvę. Atvykę gelbėtojai pašalino ant kelio užvirtusį medį ir nuvalė kelio dangą.

Sekančią dieną, rugpjūčio 15-ają, 19 val. 21 min., ugniagesiai gavo pranešimą, kad Gudienos kaime, Priemiesčio gatvėje kaimynai kūrena laužą, daug dūmų. Atvykę į vietą ugniagesiai rado maždaug 1 m2 plote sukrautas ir degančias šiukšles. Panaudoję vieną aukšto slėgio vandens švirkštą ir rankinį inventorių PGP darbuotojai užgesino šiukšles.

Dar vieno pagalbos prašymo gelbėtojai sulaukė tos pačios dienos naktį, 23 val. 22 min. Greitosios medicinos pagalbos dispečerė pranešė, kad Kaišiadoryse, Girelės gatvėje reikalinga pagalba išnešti sunkiasvorę ligonę. Atvykę gelbėtojai ligonę išnešė ir perdavė greitosios medicinos pagalbos darbuotojams.