Pragariška naktis Kaišiadorių rajone: sudegė 3 namai, gaisruose žuvo 2 žmonės, dirbo milžiniškos ugniagesių pajėgos (foto, video)

Pragariška naktis – kitaip šios nakties įvykių Kaišiadorių rajone neįmanoma pavadinti. Spaudžiant arktiniam šalčiui, ugniagesiams teko gesinti net tris namus, gaisruose žuvo du žmonės, šalčio spąstų neatlaikė ir ugniagesių technika, tad iškart į gaisrus buvo siunčiamos didesnės gelbėtojų pajėgos net iš Kauno ir Prienų priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų.

Sausio 16 dienos vakarą, 19 val. 13 min., ugniagesiai gelbėtojai sulaukė pranešimo, kad Kaišiadorių rajone, Žaslių seniūnijoje, Stabintiškių kaime, Alyvų gatvėje, asmuo mato iš namo palėpės einančius dūmus, viduje yra nevaikštanti moteris. Į gaisro vietą buvo išsiųstos net 5 ugniagesių gelbėtojų autocisternos iš Kaišiadorių, Žaslių, Gudienos, Zūbiškių ir Žiežmarių.

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams namas jau degė atvira liepsna. Pats namas 10×6 m dydžio, rąstinis, perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Vandenį į gaisravietę ugniagesiams teko vežioti iš už 1 kilometro esančio dirbtinio vandens telkinio. Gaisro gesinimo metu buvo atkirpti į namą einantys elektros laidai, iš namo išneštas dujų balionas.

Gaisro metu apdegė ir aprūko visos vidaus patalpos, nudegė ir buvo nuardyta 40 m² stogo dangos. 20 val. 55 min. rastas 1948 metais gimusios moters kūnas. 21 val. 39 min. pranešta apie gaisro likvidavimą. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Po valandos, 20 val. 16 min., buvo gautas dar vienas pranešimas, kad Žiežmariuose, Žalvarnių gatvėje dega vagonėlis, viduje gali būti žmogus. Į šį gaisrą taip pat išsiųstos net penkios ugniagesių autocisternos iš Kaišiadorių, Kruonio, Rumšiškių ir Kauno. Kadangi gaisras Stabintiškių kaime jau buvo lokalizuotas, Žiežmarių ugniagesių komanda iš Stabintiškių buvo išsiųsta į Žiežmarius.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams kilnojamas mobilus vagonėlis jau degė atvira liepsna. Pats vagonėlis 9×3,5 m dydžio. Vandenį į gaisravietę ugniagesiams taip pat teko vežioti iš už 1,5 kilometro nuo gaisravietės esančio gaisrinio hidranto. Deja, bet ir čia aukų nepavyko išvengti – 21 val. 8 min. buvo rastas apdegęs 1980 metais gimusio vyro kūnas ir du uždusę katinai. 21 val. 22 min. paskelbta apie gaisro likvidavimą.

Ryte, sausio 17 dieną, 6 val. 45 min., vėl suskambo ugniagesių aliarmas. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas apie tai, kad Kaišiadorių rajone, Kruonyje, Oginskių gatvėje atvira liepsna dega gyvenamasis namas.

Į įvykio vietą išsiųstos Kaišiadorių ir Prienų PGT pajėgos, informacija apie įvykį perduota Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai. Viso į gaisravietę buvo išsiųstos taip pat penkios ugniagesių gelbėtojų autocisternos iš Kaišiadorių, Kruonio, Rumšiškių, Žiežmarių ir Jiezno.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams namas degė atvira liepsna. Deja, bet gesinimo darbus stipriai apsunkino arktinis šaltis – kadangi jutiminė temperatūra ryte siekė daugiau negu 30 laipsnių šalčio, gaisravietėje užšalo dvi autocisternos, o ant liepsnų pilamas vanduo tiesiog suledėdavo ant pastato konstrukcijų, tad papildomai buvo išsiųsta šešta autocisterna iš Kauno ir autokopėčios.

Galite tik įsivaizduoti, kaip tokiame šaltyje gesindami gaisrus jaučiasi ugniagesiai gelbėtojai, kuomet jų drabužiai iškart pasidengia ledo sluoksniu. Kaišiadoriečiams.lt dalinasi tokia nuotrauka su savo skaitytojais, kaip, užbaigę gaisro gesinimo darbus, atrodo ugniagesiai gelbėtojai ir jų apledėjusios uniformos.

Dėl pastaruoju metu daugėjančių skaudžių žūčių gaisruose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas kreipiasi į gyventojus ir  prašo jų pasirūpinti ne tik savo, bet ir kaimynų saugumu. Nes tik saugiai elgdamiesi ir skatindami taip elgtis  kaimynus, galime išvengti daugelio nelaimių.

Ypatingą dėmesį ugniagesiai prašo atkreipti į vienišus garbingo amžiaus, turinčius negalią ar  sergančius kaimynus, kuriems gali būti reikalinga pagalba.

Dažniausiai gaisruose žūsta vyrai, gyvenantys kaime. Žūstančiųjų amžiaus vidurkis – per 60 metų. Dažniausiai  ugnis gyvybes pasiglemžia antradieniais ir trečiadieniais, mėnesio viduryje. Dažniau žūstama dienos metu – nuo 8 val. iki 22 val.

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad nuo skaudžių pasekmių, kilus gaisrui,  gali išgelbėti namuose turimas dūmų detektorius.