Pragariški gaisrai tęsiasi toliau: Šalčininkų rajone liepsnoja net 14 pastatų

Pragariška savaitė Lietuvos ugniagesiams tęsiasi toliau. Pleška ne tik pievos, miškai, bet ir daugybę pastatų. Ugniagesiai dirba be perstojo.

Balandžio 25 dieną, 12 val. 4 min., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas apie tai, kad  Šalčininkų rajone, Dieveniškių seniūnijoje, Krakūnų kaime, Kaštonų g. dega keturi pastatai. Į įvykio vietą nedelsiant išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams paaiškėjo, kad atvira liepsna dega gyvenamasis namas ir trys ūkiniais pastatai. Dėl stipraus vėjo ugnis išplito ir 14 val. duomenimis kaime liepsnojo jau net 14 pastatų. Ugniagesiai liepsnas malšina 5 autocisternomis, gaisravietėje taip pat dirba vandens atvežimo automobilis ir traktorius, į pagalbą ugniagesiams atvyko savanoriai bei pasieniečiai. Pirminiais duomenimis žmonės nenukentėjo. Neatmetama tikimybė, kad liepsnos galėjo išplisti dėl deginamos žolės.

Vakar gyventojų noras truputį pasitvarkyti aplinką ir padeginti pernykštę žolę bei šiukšles virto tragedija. Po kilusio gaisro sodybose beliko tik kaminai ir degėsių krūvos. Padedant stipriam vėjui žolės degintojai supleškino 9 pastatus Panevėžio ir Rokiškio rajonuose ir per 20 ha miško Mažeikių rajone.

Nedaug trūko, kad liepsnos būtų pasiglemžusios pusę Panevėžio rajono Glitėnų kaimo. Apie 13 val. kilęs didžiulis gaisras buvo suvaldytas tik ugniagesių gelbėtojų operatyvumo ir profesionalumo dėka. Deja, jiems atvykus jau liepsnojo 2 gyvenamieji namai ir 3 ūkiniai pastatai.

„Šitokio didelio gaisro per savo 25-erius tarnybos metus neatsimenu. Stebina žmonių neatsakingumas tokiu sausu ir vėjuotu oru deginti žolę, kurti laužus, nepagalvojant, kad gali supleškinti ne tik savo, bet ir kaimynų namus, – sakė Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Algirdas Rudys. – Dėl didelio vėjo ugnis per žolę ir net per kelią persimetė prie gyvenamojo namo ir ūkinio pastato, nuo jų – prie kito gyvenamojo namo ir ūkinio pastato, jau degė ir žmogaus, kurio teritorijoje kilo gaisras, ūkinis pastatas. Atvykę ugniagesiai pirmiausia stengėsi atkirsti kelią ugniai, kad ji neišplistų į dar vieną sodybą. Iki artimiausio pastato buvo likęs tik pusmetris…“

Ugniagesiai išgelbėjo 7 gyvenamuosius namus ir 1 gamybinės paskirties pastatą. Gaisrą padėjo gesinti ir ūkininkai, kurie čia atgabeno traktorius su vandens cisternomis. Liepsnas malšino 8 gaisrinės autocisternos, per 30 miesto ir rajono ugniagesių. Į tarnybą buvo sukviesti ir tą dieną nedirbantys ugniagesiai.

Vakar Rokiškio rajone, Uvainių kaime, nuo pakelėje degančios žolės užsiliepsnojo 4 pastatai. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė gyvenamasis namas, ūkinis pastatas, garažas ir pirtis. Gaisro metu jie sudegė. Ugnis išplito ir į mišką. Keliose vietose išdegė 65 arai miško.

Apie 13 val. Mažeikių rajone, Užlieknės kaime, degė Jonaičių miškas. Iš viso išdegė 21,5 ha miško paklotės. Dar 2 ha miško išdegė Mažeikių rajone, Geidžių kaime.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto