Prasideda laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės: Kaišiadorių rajone vakcina bus mėtoma iš lėktuvų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nuo rugsėjo 23 dienos iki lapkričio 24 dienos (data gali nežymiai keistis, nes darbų atlikimas priklauso nuo oro sąlygų) Kaišiadorių rajone bus mėtomi jaukai su pasiutligės vakcina laukiniams gyvūnams.

Lėktuvuose sumontuota vakcinos mėtymo įranga yra užprogramuota taip, kad vakcina nebūtų mėtoma virš miestelių, gyvenviečių, sodybų, vandens telkinių, tačiau gamtos sąlygos, vėjo kryptis ir stiprumas, gali pakoreguoti vakcinos nukritimo vietą. Radus jaukus su pasiutligės vakcina, žmonėms negalima jų liesti. Palietus jauką, jo viduje esančią vakcinos kapsulę plikomis rankomis, arba turėjus bet kokį kontaktą su kapsulės viduje esančia vakcina, būtina nedelsiant kreiptis į medicinos įstaigą.

Jeigu jaukai su vakcina aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Jaukai su vakcina yra nepavojingi naminiams gyvūnams, tačiau perdozavus jauko, galimos komplikacijos. Vakcinacijos metu ir 2 savaičių po jos atlikimo laikotarpyje, gyventojai privalo griežtai laikytis gyvūnų laikymo taisyklių reikalavimų, kad šunys ir katės, ieškodami pašaro, nebėgiotų teritorijoje, kur buvo išmėtyti jaukai su vakcina.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto