Pravieniškėse bus izoliuojami COVID-19 sergantys ar kontaktą turėję nelegalūs migrantai

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sprendimu Pravieniškių Laisvės atėmimo vietų ligoninėje (LAVL) bus izoliuojami nelegaliai valstybės sieną kirtę migrantai. Šiems asmenims buvo patvirtinta lengva COVID-19 forma, įtariama, kad jie serga COVID-19 arba turėjo sąlytį su sergančiuoju. Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sprendimu nelegalių migrantų gydymui numatyta skirti ne mažiau kaip 20 lovų.

„Šiuo metu Laisvės atėmimo vietų ligoninėje jau yra gydoma 10 nelegalių migrantų. Šiandien septyni jau bus išvežti, o trijų nelegalių migrantų gydymas tęsis. Ligoninėje turime 37 laisvas lovas, todėl maksimalus nelegalių migrantų skaičius neturėtų viršyti trisdešimt septynių“, – teigia LAVL direktoriaus pavaduotojas Marius Dudonis.

Pasak Mariaus Dudonio, pasveikę nelegalūs migrantai išvežami iš Kaišiadorių rajono savivaldybės į tas vietoves, iš kurių buvo atgabenti į LAVL. Dažniausiai į Rūdninkus. Būdami ligoninėje, nelegalūs migrantai yra saugomi taip pat, kaip ir nuteistieji.

Verta atkreipti dėmesį, kad šiuo metu Kaišiadorių rajono savivaldybėje daugiau nesama nelegalių migrantų gydymui ar apgyvendinimui tinkamų vietų. Taip pat, Kaišiadorių rajono savivaldybė, kartu su kitomis aplinkinėmis savivaldybėmis, yra įpareigota bendradarbiauti su Jonavos rajono savivaldybe teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas užsieniečiams, neteisėtai kirtusiems Lietuvos Respublikos valstybės sieną. Kol kas teikti pagalbos Jonavos rajono savivaldybei nereikėjo.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.