Pravieniškėse kalintis 24-erių E. M. nuteistas vienuoliktą kartą

Šiandien Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose baudžiamojoje byloje paskelbtas nuosprendis 24-erių E. M. dėl sukčiavimo.

E. M. stojo prieš teismą dėl to, kad ikiteisminio tyrimo metu tiksliau nenustatytu metu, turėdamas tikslą apgaule savo naudai įgyti svetimą turtą, atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių pataisos namuose, naudodamasis mobiliuoju telefonu, pasivadinęs T. J., internetinėje svetainėje „autogidas.lt“ patalpino skelbimą apie tariamai parduodamą automobilį „VW Multivan“, 2900 Eur vertės. Po to 2019 m. gegužės 1 d. apie 9 val. nukentėjusiajam susiskambinus skelbime nurodytu telefono numeriu su juo dėl automobilio pirkimo, nukentėjusiajam nurodė pervesti į banke „SWEDBANK“ S. J. vardu atidarytą sąskaitą Nr. 300 Eur avansą už ketinamą įsigyti skelbime nurodytą automobilį. 2019 m. gegužės 1 d. 14.02 val. nukentėjusiajam iš banke „LUMINOR“ atidarytos sąskaitos pervedus sutartą pinigų sumą į S. J. vardu banke „SWEDBANK“ atidarytą sąskaitą S. J., E. M. parašė SMS žinutę nukentėjusiajam ir nurodė, kad mokėjimas gautas, automobilis rezervuotas ir jį galima pasiimti nurodyu adresu Vilniuje. Nukentėjusysis, nuvykęs į Vilnių, nurodyto adreso nerado. Tokiu būdu E. M. automobilio nukentėjusiajam nepardavė, avanso negrąžino ir taip apgaule savo naudai įgijo nukentėjusiajam M. B. priklausančius 300 Eur.

Kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai.

Teismas, priimdamas nuosprendį, atsižvelgė į padaryto nusikaltimo pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, padaryto nusikaltimo motyvus ir tikslą, kaltinamojo asmenybę, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes, kitas reikšmingas bylai aplinkybes

„E. M. padarė vieną nesunkų nusikaltimą. Jis anksčiau jau yra teistas net 10 kartų, naują nusikalstamą veiką padarė laisvės atėmimo bausmės vietoje bausmės atlikimo metu. Analogiškas nusikalstamas veikas yra įvykdęs ir anksčiau“ – teigiama teismo nuosprendyje.

Pripažinęs E. M. kaltu, teismas jam skyrė subendrintą bausmę – 3 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo.

Nuosprendžiu nukentėjusiajam iš E. M. priteistas 300,00 Eur civilinis ieškinys.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmus.