Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje nuteistasis užpuolė prižiūrėtojus

2017 m. lapkričio 13 d., Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 2-ame sektoriuje įvyko incidentas, kurio metu nuteistasis nepakluso prižiūrėtojų nurodymams ir juos užpuolė.

Pirmadienio ryt1, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Apsaugos ir priežiūros skyriaus jaunesnysis specialistas V. A. S. kartu su vyresniuoju inspektoriumi A. G., vykdydami tarnybą uždarojoje zonoje, gavo nurodymą į Drausmės komisijos posėdį atvesdinti nuteistąjį V.  K.

Atvykę į vietą ir atidarę kameros duris, pareigūnai nurodė nuteistajam ruoštis ir kartu vykti į Drausmės komisijos posėdį. Išgirdęs šiuos prižiūrėtojų nurodymus, nuteistasis pradėjo agresyviai elgtis, šaukti bei vartoti necenzūrinius žodžius. Pareigūnams dar kartą nurodžius nuteistajam nusiraminti ir išeiti iš kameros, šis čiupo patalpoje buvusį  šepetį ir šaukdamas necenzūriniais žodžiais užpuolė pareigūnus.

Reaguodamas į staiga kilusią grėsmę ,pareigūnas V. A. S. bandė užsidengti, tačiau smūgių išvengti nepavyko. Nepaisant to, pareigūnai nustūmė nuteistąjį ant kameroje esančios lovos, prispaudė ir nurodė nusiraminti. Nuteistasis  nė neketino paklusti pareigūnų reikalavimams, jis toliau aktyviai priešinosi, bandė ištrūkti, vartojo necenzūrinius žodžius ir grasino susidoroti. Nuteistajam sutramdyti buvo panaudotos specialiosios priemonės – uždėti antrankiai.

Dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui (LR BK 286 str.) Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nuteistajam gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šiuo metu Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje bausmę atlieka 2029 asmenys.