Prie Kauno klinikų pastatyta karinė palapinė ir draudžiamas artimųjų dalyvavimas gimdyme

Nuo penktadienio vakaro Kauno klinikose prie Traumų ir skubios pagalbos centro stovi nauja ir šildoma Lietuvos kariuomenės palapinė, kurioje vyksta pacientų rūšiavimas. Tiek suaugę, tiek vaikai įleidžiami per vienas duris – Suaugusių priėmimą.

Palapinėje jus pasitikę specialistai pateiks kontrolinius klausimus, susijusius su koronaviruso prevencija. Atsakę į juos, jūs būsite įleisti į Skubios pagalbos skyrius įprasta tvarka arba, jeigu specialistai pastebės riziką dėl galimo užsikrėtimo koronaviruso infekcija, jūs busite izoliuoti atskirose patalpose, kol atvyks GMP automobilis ir jus perveš į Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų kliniką.

Taip pat primenama, kad siekiant apsaugoti Kauno klinikose gydomus pacientus ir dirbantį personalą, nuo vasario 28 dienos pacientų lankymas Kauno klinikose ir įvairių daiktų bei maisto perdavimas yra draudžiamas. Taip pat draudžiamas artimųjų dalyvavimas gimdyme, gimdyvių lankymas palatose ir apsistojimas jose kartu.

Nors planinės hospitalizacijos ir operacijos kol kas nėra ribojamos, pacientų artimieji į Kauno klinikas gali patekti tik neatidėliotinu atveju, turintys skyriaus vadovo arba budinčio gydytojo leidimą.