Prie streiko prisijungusioje Žiežmarių gimnazijoje visų mokytojų atlyginimai vidutiniškai didėjo 100 Eur

Švietimo ir mokslo ministerija tęsia susitikimus su streikuojančių mokyklų pedagogais – lapkričio 14 d. ministerijos atstovas lankėsi Kaišiadorių rajono Žiežmarių gimnazijoje. Joje mokytoju dirba streiką inicijavusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius.

Šioje mokykloje streikuoja 60 proc. mokytojų. Pamokos vyksta tik 6-10 kl. mokiniams ir užsiėmimai priešmokyklinukams. Pamokų nėra 1-5 klasių mokiniams, 11-12 kl. mokiniai yra gavę užduotis ir mokosi savarankiškai. Nuo pirmadienio į darbą grįžta dalis mokytojų, ir ugdymo procesas bus atnaujintas visose 5-12 klasėse. Iš viso mokykloje mokosi per 500 mokinių.

Įvedus etatinį, kaip informavo mokyklos direktorė, atlyginimai visiems mokytojams didėjo, vieniems daugiau, kitiems mažiau – vidutiniškai 100 Eur.

„Susitikime mokytojai labiau kėlė ne savo ar mokyklos padėties klausimą, bet kalbėjo apie bendrą situaciją, kad reikėtų pakeitimų nacionaliniu lygiu, pavyzdžiui, kad valandas už pasirengimą pamokoms nustatytų ne kiekviena mokykla, o būtų sutarta nacionaliniu lygiu. Pačioje mokykloje vyrauja tarimosi, bendradarbiavimo kultūra, ir dėl susitarimų problemų nekyla“, – sako mokykloje lankęsis ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

Nuo lapkričio 19 d. planuoja streikuoti 50 įstaigų: prisijungs 25, o 12 mokyklų nutrauks šią savaitę pradėtą streiką.

Iš viso Lietuvoje veikia 2000 švietimo įstaigų, jose dirba 45 tūkst. pedagogų.

Darbo grupė rengia pasiūlymus dėl etatinio modelio tobulinimo.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto