Prie Švedijos rastas galimai Rusijai priklausantis nuskendęs povandeninis laivas

Baltijos jūros dugne beveik 3 kilometrai nuo Švedijos krantų rastas nuskendęs maždaug 20 metrų ilgio ir 3 metrų pločio povandeninis laivas. Švedų kariuomenės atstovai ir žiniasklaida skelbia, kad iš išorės nuskendęs povandeninis laivas yra nepažeistas, jo liukai neatidaryti, todėl tikėtina, kad viduje gali būti ir laivo įgula.

Kol kas dar nėra aišku, kiek laiko nuskendęs povandeninis laivas prabuvo jūros dugne. Įvykio vietoje dirbanti ekspertų komanda daro prielaidą, kad šis nuskendęs povandeninis laivas gali priklausyti Rusijai, nes ant laivo šonų yra matomi kirilica parašyti užrašai.

Kol kas labai sunku nustatyti kada laivas nuskendo, tačiau socialiniuose tinkluose ekspertai jau pradėjo diskutuoti dėl vienos ant laivo korpuso matomos raidės, panašios į rusų abėcėlės kietąjį ženklą, kuris beveik nebenaudojamas po 1918 metais įvykusios reformos.

Pasak gynybos eksperto Tomaso Rieso, tai, jog rastas povandeninis laivas, rodo, kad prie Švedijos krantų buvo vykdoma slapta misija, kuri baigėsi nesėkmingai.

„Jeigu rastas laivas būtų pažeistas, tuomet galėtume teigti, jog jis priklauso Švedijai. Tačiau laivo korpusas iš išorės yra visiškai nepažeistas ir tai rodo, kad prie Švedijos krantų buvo vykdoma slapta misija“, – sako T. Riesas.

2014 metų spalio mėnesį Švedija buvo įtarusi Rusiją, kad šios povandeninis laivas buvo prie Stokholmo archipelago, tačiau po aštuonias dienas trukusių intensyvių paieškų, kurios kainavo 2,3 mln. eurų, nepavyko rasti jokio povandeninio laivo.

Rasto nuskendusio povandeninio laivo dydis atitinką tą, kurio pernai ieškojo švedų kariškiai.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto