Prieš šventes kaišiadoriečiai kviečiami atlikti gerą darbą

Per metus mūsų šalyje kraujo aukojama per 100 000 kartų, o kasdien reikia, jog ateitų bent 300 kraujo donorų tam, kad būtų užtikrintas reikiamas kraujo poreikis gydymo įstaigose.

Kraujo poreikis – nuolat kintantis procesas, o atvejai, kuomet ligoniui reikia perpilti kraują, neretai būna staigūs ir neplanuoti. Medikų teigimu, yra daugybė situacijų, kuomet žmogaus gyvybę gali išgelbėti tik paskirtas kraujo perpylimas. Todėl Nacionalinio kraujo centro atsakomybė – būti patikimu partneriu tarp gydymo įstaigų ir donorų, žmonių, kurie nusprendžia atlikti gerą darbą ir ateina padovanoti kraujo.

Kraujo donorystės procedūros metu iš donoro paimama 450 ml kraujo, kuris keliauja pacientų gydymui, ir dar 20 ml – tyrimams. Taigi donoras, duodamas kraujo, patiria dvigubą naudą – negana o, kad jo duotas kraujas gali išgelbėti net trijų sergančiųjų gyvybes, donoras tuo pačiu dar pasitikrina ir savo sveikatą, kadangi po donorystės kiekvieno donoro kraujas kruopščiai ištiriamas laboratorijoje.

Nacionalinio kraujo centro komanda laukia visų kaišiadoriečių, norinčių prieš didžiąsias metų šventes atlikti gerą darbą, gruodžio 14 d. nuo 12.00 iki 17.30 val. Kaišiadorių savivaldybėje (Katedros g. 4).