Prieš teismą stos nuteistasis, galimai smurtavęs prieš kitą kalinį

Kauno apylinkės prokuratūra, bendradarbiaudama su Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Kriminalinės žvalgybos skyriumi, baigė ikiteisminį tyrimą ir Kaišiadorių rūmų teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kolonijoje bausmę atliekantis nuteistasis kaltinamas kito kalinio sveikatos sutrikdymu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, ne kartą teistas R. M., atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, šių metų kovo mėnesį, gyvenamojoje patalpoje, kilus konfliktinei situacijai su kitu nuteistuoju E. K., kaip įtariama, tyčia sudavė jam 11 smūgių į įvairias kūno vietas, taip sukeldamas fizinį skausmą ir nežymiai sutrikdydamas kito nuteistojo sveikatą.

Kaltinamasis R. M. kaltę pripažino ir nurodė smūgius sudavęs kilus konfliktui su nuteistuoju.

Kaltinamasis R. M. teistas 9 kartus (buvo teisiamas už vagystę, plėšimą, viešosios tvarkos pažeidimą), laisvėje pastovios gyvenamosios vietos neturėjo.

Baudžiamajame kodekse už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą numatyta viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Lietuvos Respublikos Prokuratūros inf.