Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena

Ugniagesiai žino, kad prasidėjus kūrenimo sezonui, vienas po kito pasipila gaisrai, kurių metu  pleška ne tik namai, bet ir žūsta gyventojai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais Lietuvoje dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimų ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų žuvo 6 gyventojai. Dėl šios priežasties šiemet jau kilo 486 gaisrai.

Štai šių metų spalio 27 d. Akmenės rajono, Kruopių seniūnijos, Kviečlaukio kaimo gyvenamajame name įsiplieskęs gaisras nusinešė dviejų žmonių gyvybes. Spėjama, kad jis kilo dėl netvarkingo dūmtraukio. O spalio 28 d. vakare ugniagesiams teko gesinti Klaipėdos rajone, Giruliuose, Skautų g. gyvenamajame name kilusį gaisrą. Jis įsiplieskė dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimų ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų. Beje, ugniagesiai, kuriems nuolat tenka susidurti su skaudžiomis gaisrų pasekmėmis, tikina, kad pigiausia mokytis iš svetimų klaidų…

Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kad prieš intensyvų kūrenimą būtina sutvarkyti krosnis bei išvalyti dūmtraukius. Dera nepamiršti, kad gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse,  pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakurams naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai.

Jokiu būdu negalima palikti ir atvirų besikūrenančios krosnies pakuros durelių, nes gaisrą gali sukelti iškritusios žarijos. Kad jos neuždegtų grindų, būtina prikalti skardos lapą arba įrengti kitą nedegų pagrindą. Užsidegti gali ir ant krosnių arba arti jų džiovinamos malkos ar laikomos degiosios medžiagos. Be to, niekada nereikėtų išeiti iš namų ir palikti  besikūrenančios krosnies ar degančios dujinės viryklės.

Jei norite būti saugūs, įsigykite ir gyvenamosiose patalpose įsirenkite autonominius dūmų jutiklius, kurie įspės apie kilusį gaisrą.