Pro Žaslius vėl kursuoja autobusas Kaunas-Jonava-Vilnius, tačiau ar ilgam?

„Autobusas maršrutu Kaunas–Jonava–Vilnius nuo šiandien vėl kursuoja!“ – toks džiaugsmingas įrašas šiandien ryte atsirado žasliečių Fcebook’o grupėje.

Po daugiau kaip mėnesio pertraukos autobusas vėl tiesiogiai veža keleivius į Vilnių, Kauną, Jonavą, Elektrėnus bei važiuoja tarp mažesnių gyvenviečių: Ruklos, Gegužinės, Zūbiškių, Stabintiškių, Žaslių, Guronių… Žasliečiai ir kitų aplinkinių kaimų bei miestelių gyventojai, sužinoję, kad UAB „Kautra“ panaikino šį maršrutą kaip nuostolingą, per rekordiškai trumpą laiką susivienijo, surinko parašus, kad šiuo maršrutu vėl kursuotų autobusas ir kreipėsi į LR Susisiekimo ministeriją bei UAB „Kautra“ vadovus. Vien elektroninį prašymą pasirašė daugiau kaip 200 gyventojų, o parašai taip pat buvo renkami ir ant popierinių prašymų.

„Kelios dešimtys metų turėjome susisiekimą su Vilniumi, Kaunu, Elektrėnais, Jonava. Žmonės įprato, susirado šiuose miestuose darbus, daktarus, tačiau Kautra, nematydama reikalo sužinoti gyventojų nuomonės, nepranešusi net seniūnams ar Kaišiadorių rajono savivaldybei, nutraukė autobusų Kaunas – Vilnius per Jonavą kursavimą, motyvuodama maršruto nepelningumu.  Šis vienašalis Kautros sprendimas palietė Kaišiadorių rajono Stabintiškių, Gegužinės, Zūbiškių, Žaslių, Guronių bei Jonavos rajono Ruklos bei daugybės kaimų gyventojus.LR Susisiekimo ministro 2020 m. lapkričio 12 d. (Nr. 3-691) įsakymu buvo pakeistos Leidimų vežti keleivius reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais išdavimo taisykles. Pakeitimai buvo padaryti siekiant patenkinti vežėjų prašymus, kai dėl COVID jų pajamos sumažėjo (Taisyklių 301 punktas)  Tačiau, siekiant kad būtų įvertinti ir keleivių porekiai, Taisyklių 304.2 papunktyje numatyta, kad  sustabdytas maršrutas atstatomas kai „Administracija gauna keleivių prašymų atnaujinti sustabdytą (-us) tolimojo reguliaraus susisiekimo maršruto reisą (-us)“.Prašome nedelsiant atstatyti autobuso Kaunas – Vilnius per Jonavą maršrutą“ – buvo rašoma prašyme, po kuriuo pasirašė šimtai gyventojų.

„Nuo šiandien, sausio 17 dienos, šiuo maršrutu vėl pradėjo važiuoti autobusas. Deja, bet šiandien rytiniu autobusu važiavo vos vienas keleivis – iš Zūbiškių iki Žaslių. Toliau autobusas nuvažiavo tuščias. Jei taip tęsis ir toliau, žmonės nevažinės, maršrutas bus nuostolingas. Tokiu atveju UAB „Kautra“ vėl galės kreiptis į LTSA dėl maršruto laikino sustabdymo. Ir sprendimas gali būti palankus vežėjui. Taigi po tam tikro laiko mes galime vėl atsidurti pradiniame taške – vieną rytą autobusas tiesiog neatvažiuos. Tuomet vėl reikės rinkti parašus, rašyti ir siųsti raštus, tačiau antrą kartą nebus taip lengva. Mat tiek mano, tiek valstybės institucijų galios yra ribotos ir niekas negali priversti komercinio vežėjo ilgą laiką dirbti į nuostolį“ – žasliečių Facebook’o grupėje rašė LR Seimo narė Silva Lengvinienė ir prašė šia žinia, jog šiuo maršrutu vėl kursuoja autobusas, dalintis su visais ir važinėti patiems bei paraginti kitus važinėti. Tik tokiu būdu mes sugebėsime išsaugoti bendruomenei svarbų maršrutą.