Rinkimai 2019: dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės mero kėdės toliau kovos du kandidatai

Šiandien, kovo 3 dieną, visoje Lietuvoje vyko savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vienos partijos ir kandidatai žarstė sunkiai suvokiamus pažadus, bandydami prisitraukti kuo daugiau rinkėjų, kiti vėl įjungė savo „senąsias plokšteles“ ir toliau meiliais balsais kalbėjo, kad gyvenimas bus daug geresnis, jeigu jie bus valdžioje (keista, bet kai tie pažadų dalintojai ateina į valdžia, dažniausiai nelabai kas ir pasikeičia).

Kaišiadorių rajono savivaldybėje rinkiminiu periodu taip pat „nebuvo nuobodu“. Arši kova vyko ne tik tarp partijų bei visuomeninių komitetų, bet ir tarp kandidatų į mero postą, į kurį šiais metais kandidatavo net aštuoni kandidatai. Vieni jų yra visiški politikos naujokai, gal net nelabai kažką bendro turintys su politiką, kiti – seni politikos vilkai, o dar kiti – jauni, tačiau politinės patirties jau sukaupę kandidatai.

Kaišiadorių rajone taip pat nebuvo apsieita ir be pažeidimų. Štai vasario 28 dieną, kuomet vyko išankstinis balsavimas, kaip informuoja policijos departamentas, apie 13.30 val., Kaišiadoryse, Gedimino gatvėje, pastebėta, kaip galimai trukdoma pasinaudoti rinkimų teise, t.y. galimai vienas asmuo bandė papirkti kitą asmenį. Dėl šio pranešimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 172 str.

Taip pat vasario 28 dieną Kaišiadorių rinkimų apygardos komisija konstatavo, kad socialdemokratų kandidatas į Kaišiadorių rajono savivaldybės merus Algimantas Radvila papirkinėjo rinkėjus. Pats politikas su tokiu vertinimu nesutinka ir tikina, kad prieš jį susimokė oponentai. Jei VRK pažeidimą pripažins, socialdemokratas sprendimą žada skųsti teismui.

Kad Kaišiadorių rajone vyksta aršios kovos buvo galima spręsti ir iš VRK pateikiamų skundų dėl galimų politinės reklamos pažeidimų. Gal ir keista, tačiau, pažiūrėjus VRK puslapyje reklamos žemėlapį, susidaro įspūdis, kad mūsų rajone gyvena vien skundikai (nors pagal skundų braižą panašu, kad tas viskuo nepatenkintas skundikas yra vienas), kurie ar kuris tik ir ieško kaip kam pakenkti. Mat daugiau tarp Vilniaus ir Kauno esančių miestų ir miestelių gyventojai pasirodė kur kas santūresni ir jie žemėlapyje iš vis „nešviečia“.

O dabar grįžkime prie rinkimų rezultatų, kurie visi taip nekantriai laukia. Juk viskas buvo mūsų rankose (tiksliau 47,12 proc. rinkėjų rankose, kurie nepatingėjo ir atėjo balsuoti). Tad tie, kurie nusprendė likti namuose, kaip ir neturės teisės ateinančius 4 metus burnoti ar keikti išrinktos valdžios. Juk patys pasirinkote, kad už jus nuspręstų kiti.

Mažiausia rinkėjų balsų surinko Nerijus Meškauskas. Už Lietuvos centro partijos kandidatą į merus balsavo viso labo tik 1,59 proc. rinkėjų.
Priešpaskutinę vietą pagal balsų skaičių užėmė Rita Gliaudelienė. Už Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) partijos iškeltą kandidatę balsavo 3 proc. rinkėjų.
Šeštoje vietoje su 7,06 proc. balsų liko Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas Virginijus Ceslevičius.
Penktoje vietoje – Česlovas Nevierą. Visuomeninio komiteto „Vardan Kaišiadorių krašto“ iškeltas kandidatas į Kaišiadorių rajono savivaldybės merus gavo 8,29 proc. balsų.
Ketvirtoje vietoje liko Algimantas Radvila. Už Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatą balsavo 8,84 proc. rinkimų teisę turinčių mūsų rajono gyventojų.
Ko gero pati „negardžiausia“ vieta tokiuose rinkimuose yra būtent trečioji. Šiuose rinkimuose ji atiteko Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatui Karoliui Petkevičiui. Karolis Petkevičius surinko 15,07 proc. balsų ir tik per plauką nepateko į antrą rinkimų turą.

Na, o dabar, pristatome stipriausius „žaidėjus“, kurie patenka į antrą rinkimų turą, kuris vyks 2019 metų kovo 17 dieną. Antroje vietoje su 16,04 proc. balsų liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjūdžio kandidatas Darius Vilimas. O daugiausią balsų rinkėjai skyrė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos iškeltam kandidatui į Kaišiadorių rajono savivaldybės merus – Vyteniui Tomkui. Už Vytenį Tomkų balsavo 37,18 proc. rinkėjų.

Panašu, kad antrajame rinkimų ture laukia ne ką mažiau intriguojanti kova. Tad visus prašome nepamiršti savo pareigos ir kovo 17 dieną ateiti ir balsuoti už tą žmogų, kurį ateinančius ketverius metus norite matyti Kaišiadorių rajono mero poste.