Rumšiškių seniūnijoje liepsnojo dviejų aukštų namas

Gruodžio 2 dieną, 16 val. 23 min., ugniagesiai gelbėtojai sulaukė pranešimo, kad Kaišiadorių rajone, Rumšiškių seniūnijoje, Karčiupio kaime, Lygumų gatvėje dega dviejų aukštų medinis namas, šalia yra kitų pastatų. Pasak pranešėjo, nuo karščio jau išdužo pastato stiklas, mano, kad dega katilinė.

Dar bevykstant į gaisravietę buvo paskelbtas aukštesnis pajėgų išvykimo lygis ir išsiųsta papildoma autocisterna. Atvykus gelbėtojams namo palėpė jau degė atvira liepsna. Pats namas dviejų aukštų, su mansarda, mūrinis, antras aukštas su palėpe, karkasinis, 16×12 m dydžio, stogas bituminių lakštų, perdanga – gelžbetonio.

Gaisro gesinimui buvo naudojami 4 B tipo vandens švirkštai, dirbo 14 ugniagesių gelbėtojų, buvo sudarytos dvi ugniagesių gelbėtojų grandys su kvėpavimo organų apsaugos aparatais, kuriose dirbo 5 ugniagesiai gelbėtojai. 17 val. 21 min. ugniagesiams pavyko lokalizuoti liepsnas, o apie gaisro likvidavimą paskelbta 17 val. 30 min. Gaisro metu apdegė visos 3×2 m dydžio katilinės sienos ir lubos. Antro aukšto patalpose išdegė 5 m² lubų, apdegė ir aprūko sienos. Pusė namo ir namo apyvokos daiktų buvo sulieta vandeniu.

Laimei, ugniagesių gelbėtojų pastangomis buvo išgelbėtas 32×16 m dydžio ūkinės paskirties mūrinis pastatas, esantis už 4 m nuo gaisravietės. Dūmų detektoriaus nebuvo.