Šalia naujos „Lidl“ parduotuvės bus tęsiami darbai

Dar visai neseniai visi džiaugėmės liepos 14 d. atidaryta nauja LIDL parduotuve Kaišiadorių mieste. Tačiau džiaugsmą temdė nebaigti naujos infrastruktūros prieigos darbai. Tik atidarius naują parduotuvę Kaišiadorių rajono savivaldybė pradėjo gauti gyventojų skundus dėl eismo saugumo užtikrinimo, nuolatos susidarančių kamščių, pėsčiųjų perėjos nebuvimo ir kt.

Net esant neintensyviam vasaros eismui, formuojasi kamščiai dėl norinčių iš IKI-Senukų pasažo išvažiuoti į kairę pusę. Ta pati situacija susidaro ir norintiems iš LIDL įvažiavimo pasukti į kairę pusę (link NORFOS žiedo). Atvažiuojantiems nuo miesto, darant kairį posūkį ir norintiems įvažiuoti į LIDL įvažiavimą, sustojus užblokuojama visa Gedimino gatvė. Tas pats atsitinka atvykusiems nuo NORFOS žiedo pusės, darant kairį posūkį ir norintiems įvažiuoti į IKI-Senukų pasažą. Už visų šių sustojusių automobilių iš karto formuojasi automobilių eilės, o išvažiuojantiems susidaro avaringos situacijos. Dar prastesnė situacija yra su Kaišiadorių m. pėsčiaisiais, nes, nesant žadėtos pėsčiųjų perėjos prie LIDL, įvairaus amžiaus pėstieji, rizikuodami savo gyvybe ir keldami riziką eismo saugumui, Gedimino gatvę kerta neleistinose vietose. Atkreipiame dėmesį į tai, kad netoli naujos LIDL parduotuvės yra didžiausia rajono Vaclovo Giržado progimnazija su 1000 mokinių. Tad sunku net įsivaizduoti, kas eismo dalyvių lauks nuo rugsėjo 1-os, kai į gatves pasipils mokinukai. O artimiausios pėsčiųjų perėjos yra įrengtos tik prie NORFOS ir VIADA žiedų. Patikrinus planuotus projektinius sprendinius šalia Gedimino gatvės nebuvo rasta žadėtų įrengti pėsčiųjų ir automobilių eismo saugumą užtikrinančių priemonių: pėsčiųjų perėjos, salelių ir įspėjamųjų žibintų, perkeltų gatvės apšvietimo stulpų, įrengtų papildomų juostų kairiniams posūkiams, atlikto gatvės ženklinimo ir pastatytų specialių įspėjamųjų ženklų.

Kadangi LIDL parduotuvės infrastruktūra glaudžiai susijusi su didelio intensyvumo centrine miesto Gedimino gatve, kurios valdymas priskirtas Lietuvos automobilių kelių direkcijai, savivaldybė liepos pabaigoje kreipėsi į Kelių direkciją dėl situacijos išsiaiškinimo.

Pagal gautą atsakymą paaiškėjo, kad Kelių direkcijos Rengiamų kelių ir kelio statinių projektų koordinavimo komisija 2022 m. rugpjūčio 2 d. posėdyje skubos tvarka pritarė LIDL parduotuvės projektiniams sprendiniams ir Kelių direkcijos užsakymu 2022 m. rugpjūčio 5 d. pradėta projekto TDP ekspertizė. Tik gavus teigiamą ekspertizės aktą, Kelių direkcija patvirtins projekto TDP ir LIDL galės pradėti projekto statybos darbų vykdymą.

Tad šiuo metu galima tikėtis, kad eismo saugumo klausimas Kaišiadorių miete bus sprendžiamas ir visi projekte numatyti darbai bus atlikti. Tačiau tenka apgailestauti, kad eismo saugumo užtikrinimo klausimai ir darbai šalia LIDL parduotuvės nebuvo atliekami lygiagrečiai su parduotuvės statybos darbais. Juk turime gerus pavyzdžius, kai atidarant NORFA parduotuvę, buvo įrengtas automobilių žiedas ir pėsčiųjų perėjos. Analogiškus pavyzdžius matome ir kitose savivaldybėse, kur pastatomi net šviesoforai.

Savivaldybė su Susisiekimo ministerija ir Kelių direkcija derina ir kitus mūsų rajono žmonėms svarbius klausimus: dėl greičio ribojimo priemonių ir dviračių tako įrengimo Gudienoje, dėl Žaslių aplinkkelio projekto įgyvendinimo, dėl pėsčiųjų perėjos Kiemeliuose (Stasiūnų dviračių takas) pritaikymo neįgaliųjų poreikiams ir kt.

Savivaldybė ir ateityje aktyviai dalyvaus prižiūrint eismo saugumą užtikrinančių sprendinių įgyvendinimą.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.