Šalia Rumšiškių – masinė avarija: susidūrė keliolika automobilių (video)

Sausio 25 dienos rytą, dėl Kaišiadorių rajono kelius padengusio plikledžio, įvyko daugybė eismo įvykių. Visa automagistralė, ypač atkarpoje nuo Kaišiadorių iki Rumšiškių, buvo padengta gryniausiu ledu. Automobiliai šia kelio atkarpa judėjo vos keliasdešimties kilometrų per valandą greičiu. Deja, bet dėl tokių orų nepavyko išvengti ir daugybės eismo įvykių.

Vos tik nusileidus nuo Kaišiadorių – Žiežmarių viaduko, Kauno kryptimi, į eismo įvykį buvo patekę trys lengvieji automobiliai. Vienas iš jų buvo nuslydęs į griovį. Nors įvykęs eismo įvykis kitų transporto priemonių judėjimui netrukdė, tačiau čia pradėjo formuotis spūstys dėl ypač slidžios kelio dangos. Automobiliai judėjo vos 20 km/h greičiu, o bandant stabdyti, jie tiesiog čiuožinėdavo kelio danga.

Prieš Antakalnio kaimą, automagistralės Vilnius – Kaunas šalikelėje, prieš eismo kryptį, stovėjo sunkiasvorė transporto priemonė su įjungtais avariniais žibintais.

Kelyje Kaunas – Vilnius, keli kilometrai už Rumšiškių, 7 val. 6 min., specialiosioms tarnyboms pravažiuojantis asmuo pranešė, kad susidūrė net 15 automobilių ir sunkvežimis. Kelio danga šioje atkarpoje buvo ypač slidi.

Atvykus specialiosioms tarnyboms paaiškėjo, kad čia dėl plikledžio susidūrė keliolika automobilių. Kelio Kaunas – Vilnius 64-65-ajame kilometruose buvo susidūrę du automobiliai, iš automobilio „VW Caddy“  ugniagesiai gelbėtojai iškėlė keleivę, kuriai buvo uždėtas kaklo įtvaras ir ji perduota medikams. Kelio Klaipėda – Vilnius 276-ajame kilometre buvo susidūrę 11 automobilių ir vilkikas, prispaustų žmonių nebuvo, ugniagesiai atjungė automobilių „VW Jetta“ ir „Škoda Octavia“ akumuliatorius, kitiems žmonėms pagalbos nereikėjo.

Nuo Kauno pusės taip pat pradėjo formuotis kilometrinės transporto spūstys. Nors šioje kelio atkarpoje ir susidūrė keliolika transporto priemonių, tačiau eismas visiškai paralyžiuotas nebuvo. Reguliuojant policijos pareigūnams automobiliai buvo praleidžiami.

Eismo informacijos centro duomenimis, vidurio ir šiaurės rytų Lietuvoje eismą pagrindiniais keliais sunkina plikledis, ypač sudėtingos sąlygos Kaišiadorių rajone. Likusioje šalies dalyje pagrindinių kelių dangos šlapios arba drėgnos, tačiau mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai išlieka provėžoti, slidūs, padengti pažliugusio ar prispausto sniego sluoksniu.

Keliuose dirba kelių priežiūros mechanizmai, tačiau vairuotojų prašome rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį ir atkreipti dėmesį į pavojingus kelių ruožus ir sumažinti greitį prieš juos, t. y. sankryžas, miško proskynas, taip pat būti atidžius važiuojant per tiltus ir viadukus.

Šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 2 laipsnių šilumos iki 3 laipsnių šalčio.