Saugi vaikų vasaros poilsio stovykla

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus specialistai informuoja, kad stovykloje turi būti sudaromos saugios vaikų poilsio, ugdymo ir priežiūros sąlygos.

Vaikų dienos režimas stovykloje organizuojamas pagal stovyklos vadovo patvirtintą programą ir turi atitikti vaikų amžių ir sveikatos būklę. Į stovyklą priimami tik turintys Vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a), išduotą ne anksčiau kaip prieš metus, ar jo kopiją vaikai.

Visi stovyklos teritorijoje esantys įrenginiai turi būti patikimai sutvirtinti, tvarkingi, o esantys vandens telkiniai, nenaudojami vaikų maudymuisi, turi būti aptverti. Žaidimų ir poilsio aikštelėse turi būti sudaryta galimybė apsaugoti vaikus nuo tiesioginių saulės spindulių ir kritulių. Pagrindiniai įvažiavimai į stovyklos teritoriją, pėsčiųjų takai tamsiuoju paros metu turi būti apšviesti.

Primename, kad stovyklos teritorija turi būti tvarkinga, žolė nušienauta. Jeigu įrengtos smėlio dėžės, smėlis turi būti keičiamas ar atnaujinamas kasmet ir apsaugotas nuo užteršimo. Smėlyje neturi būti askaridžių, plaukagalvių, toksokarų kiaušinėlių. Pripildytos buitinių atliekų talpos turi būti ištuštinamos.

Stovyklos patalpos, įrenginiai ir kitas inventorius turi būti švarūs. Lovos skalbiniai keičiami juos sutepus ir po kiekvienos pamainos. Dušo, tualetų įrenginiai ir patalpos turi būti valomos ir dezinfekuojamos.

Vaikų maitinimas stovykloje turi būti organizuojamas pagal stovyklos vadovo patvirtintus ir su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba suderintus vaikų maitinimo valgiaraščius. Vaikai maitinami ne rečiau kaip 4 kartus per dieną, kas 3,5 – 4 valandas, taip pat turi būti sudaromos sąlygos, bet kuriuo metu atsigerti geriamojo vandens.