Saugios grožio paslaugos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus specialistai informuoja, kad nedezinfekuojamos šukos ar iš stalčiaus ištraukta dildė gali būti daugelio užkrečiamų ligų priežastis. Nesilaikant higienos ir darbo saugos reikalavimų tiek klientui, tiek ir darbuotojui kyla rizika užsikrėsti įvairiomis ligomis.

Prieš atliekant, bet kokią grožio procedūrą, klientas turi teisę reikalauti grožio paslaugos teikimo aprašo. Jame privalo būti informacija apie riziką, susijusią su paslaugų teikimu, galimas  komplikacijas, tolesnę  kūno  vietų  priežiūrą,  ypač suteikus A kategorijos paslaugą, apie atvejus (ligos, amžius, asmens organizmo būklės ir savybės ir kt.), kai paslauga (procedūra) negali būti teikiama, galimą riziką vartotojo sveikatai, komplikacijas (užsikrėtimo įvairiomis ligomis, infekcijos, kraujagyslių, nervų pažeidimo, alerginių reakcijų, randėjimo, kai kurių ligų paūmėjimo pavojus ir  kt.), apie galimas organizmo reakcijas (padidėjęs jautrumas, niežėjimas, paraudimas, patinimas, išsausėjimas ir kt.), elgesį (priemonės, kurių  turi būti imamasi) prieš ir po procedūros, papildomą priežiūrą.

Klientai, besilankantys grožio salonuose ir kirpyklose, turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad daugkartinio naudojimo apdangalai turi būti švarūs, po kiekvieno paslaugos vartojo keičiami arba naudojami vienkartiniai. Paruošti naudoti kirpimo įrankiai prieš teikiant paslaugą turi būti laikomi švarioje uždengtoje talpykloje. Paviršiai, prie kurių tiesiogiai liečiasi paslaugų vartotojas (oda ir plaukai), turi būti švarūs ir dezinfekuojami po kiekvieno kliento, o užteršti paviršiai, ant kurių dedami instrumentai ir kitos darbo priemonės, turi būti nuvalomi iš karto, o darbo pabaigoje dezinfekuojami.

Ypatingą dėmesį klientai turėtų atkreipti į jiems teikiamas manikiūro ir pedikiūro paslaugas. Instrumentai, kuriais teikiama paslauga, turi būti sterilūs kiekvienam klientui, išpakuojami jam matant arba išsterilizuojami prieš pat teikiant paslaugą.

Naudingos nuorodos: plastikos chirurgai Klaipėda