Saulius Skvernelis iš pareigų atleido Švietimo ir mokslo, Kultūros bei Aplinkos ministrus

Šiandien ryte Lietuvos Respublikos vyriausybės Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis surengtoje spaudos konferencijoje iš užimamų pareigų atleido Švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, Kultūros ministrę Lianą Ruokytę – Jonnson bei Aplinkos ministrą Kęstutį Navicką.

Pasak Ministro Pirmininko, Švietimo ir mokslo ministrė ėmėsi labai svarbių pertvarkų, kurias buvo būtina padaryti. Pavyko daug, bet ne viskas. Yra dalykų, kuriuos reikia taisyti ir tai yra ne tik Švietimo ir mokslo ministerijos klausimas.

Savo spaudos konferencijos metu S. SKvernelis paragino grįžti visus mokytojus į ugdymo procesą ir nebekankinti daugiau nei vaikų, nei tėvų. Pasak Ministro Pirmininko, tais klausimais, kuriais yra pateikti tikrai racionalūs pasiūlymai, tikrai yra sutarta, 0 tie klausimai, kurie yra keliami šiandien, dėl papildomo finansavimo, jie niekuo nėra pagrįsti ir kainuojantys 300 mln. eurų, kurių paprasčiausiai nėra. Kitaip reikėtų mažinti išlaidas kitoms sritims.

Kalbant apie kitų metų švietimo biudžetą S. Skvernelis pakartojo, kad yra skirta 1 517 mln. eurų arba 185 mln. eurų daugiau. Ministras Pirmininkas taip pat pakvietė savivaldybes taip pat imtis veiksmų, kad būtų atkurtas ugdymosi procesas, kadangi savivaldybės yra mokyklų steigėjai ir jų darbdaviai atsakingi už ugdymą. S. Skvernelis taip pat pasiūlė savivaldybėms, kuriose yra mokyklų, kur mokytojai toliau nori streikuoti, ieškoti galimybių papildomai sumokėti tiems mokytojams, kurie ateitų į tas mokyklas dirbti arba vaikus perkelti į kitas mokyklas.

Trečiadienį Ministras Pirmininkas Lietuvos Respublikos Prezidentei planuoja pristatyti teikimus dėl naujų ministrų.

Visą Sauliaus Skvernelio pasisakymą galite peržiūrėti čia:

Naujienos iš interneto