Sausesnes dienas keis lietingesnės ir atvirkščiai

Pirmadienį orus lems visą Vakarų ir Šiaurės Europą apimanti žemo slėgio sritis. Dangų daug kur dengs vientisas pilkų debesų sluoksnis, saulė pasirodys tik kai kuriose vietovėse. Iš vakarų artės atmosferos frontas, todėl popietę ir vakare vakariniuose rajonuose vietomis trumpai ir negausiai palis, negana to, rytinius rajonus gali kliudyti ryčiau Lietuvos keliaujantis atmosferos frontas, todėl čia kai kur taip pat gali trumpai ir silpnai palyti ar padulksnoti. Ryto rūkus sparčiai sklaidys stiprėjantis pietų, pietvakarių vėjas, įdienojus jis pūs 6–11 m/s greičiu, o pajūryje vėjas bus dar stipresnis, pūs iki 14 m/s. Temperatūra kils iki 6–11 laipsnių šilumos, šilčiausia diena bus pajūryje.

Antradienį iš vakarų atkeliaus ir per šiaurinę šalies dalį nutįs atmosferos frontų sistema. Dangumi plauks tankūs debesys, pragiedrulių bus nedaug. Daug kur palis, dažniau ir intensyviau lis vakarinėje ir šiaurinėje šalies dalyje, o pietiniuose rajonuose bus vietų kur lietaus visai nebus ar nukris tik keli lašai. Pūs stiprokas pietvakarių vėjas, 7–12 m/s greičiu, pajūryje gūsiai sieks 15–17 m/s. Į šalį pradės skverbtis šiltesnio oro masė, todėl naktį temperatūra pažemės iki 4–9 laipsnių šilumos, pajūryje laikysis 10–11 laipsnių šiluma, dieną oras sušils iki 8–13 laipsnių.

Trečiadienį turėsime trumpą orų pagerėjimą – naktį vienas atmosferos frontas trauksis, dieną kitas atkeliauti dar nespės. Dangumi plauks tai tankesni, tai retesni debesys, naktį kartais pasirodys žvaigždėtas dangus, dieną nudžiugins saulės spinduliai, daugelyje rajonų orai bus sausi. Trumpai ir negausiai palis tik nakties pradžioje kai kur šiauriniuose rajonuose ir antroje dienos pusėje ar vakarop – kai kur šalies vakaruose. Vėjas aprims iki 5–10 m/s ir daugiausia pūs iš pietvakarių, pietų. Vėjui aprimus naktį vietomis nusidrieks rūkas. Į mūsų šalį plūs šiltesnio oro masė, todėl naktį temperatūra nekris žemiau 4–9 laipsnių šilumos, pajūryje bus dar vienu kitu laipsniu šilčiau, dieną šils iki 9–13 laipsnių.

Ketvirtadienį per šalį ims tįsti nauja atmosferos frontų sistema. Dangumi vėl ims plaukti tankūs debesys, giedro dangaus plotų bus nedaug. Ir naktį, ir dieną daug kur palis, naktį daugiau lietaus klius šiaurės vakarinei, dieną – pietrytinei šalies pusei. Vėjas pūs iš pietvakarių, vakarų, 5–10 m/s greičiu. Naktį temperatūra pažemės iki 4–9, pajūryje – 10–11 laipsnių šilumos, dieną pakils iki 8–13 laipsnių.

Penktadienį stiprės aukštesnio slėgio laukas, todėl trumpai ir negausiai palis tik vietomis. Naktį vės iki 4–9, dieną šils iki 8–12 laipsnių. Vėjas dar šiek tiek aprims.