Savaitgalį gaisruose buvo traumuoti 5 žmonės

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 85 gaisrų ir atliko 138 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu buvo traumuoti 5 žmonės. Šeštadienio naktį, 2.48 val., Kaune, Dotnuvos gatvėje, atvira liepsna degė butas dviejų butų mediniame name. Gaisro metu gyventojas prisikvėpavo smalkių. Vyrą greitosios pagalbos medikai išvežė į ligoninę. Gaisro metu apdegė virtuvė ir 2 kambariai.

Tą pačią dieną, 6.09 val., buvo gautas pranešimas, kad Šilutės rajone, Kintų seniūnijoje, Šturmų kaime, liepsnojo medinis daugiabutis. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo sukritęs. Gaisro metu gyventojas apdegė plaštaką, o iššokęs pro langą dar labiau susižalojo. Žmogus pasišalino iš įvykio vietos, tačiau vėliau greitosios pagalbos medikai jį nuvežė į ligoninę. Gaisro metu sudegė perdanga, mansardinis aukštas, išdegė du pirmojo aukšto kambariai. Mansardoje buvo rastas negyvas šuo. Autonominis dūmų detektorius buvo pirmajame aukšte. Ugniagesiai nuo ugnies išsaugojo du pastatus.

11.02 val. buvo pranešta, kad Šiauliuose, Rygos gatvėje, vyras tvarkė krosnį ir užsimetė ant savęs degančias malkas. Nuo jų užsidegė drabužiai. Gaisro metu vyras smarkiai apdegė ir buvo išvežtas į ligoninę. Patalpoje dūmų detektoriaus nebuvo.

Sekmadienį, 19.32 val., gaisras kilo gyvenamajame name Telšiuose, Butkų Juzės gatvėje. Atvykus ugniagesiams, name tvyrojo daug dūmų. Su kvėpavimo organų apsaugos aparatais įėję į vidų, netrukus ugniagesiai iš rūsio išvedė apdegusį ir dūmais apsinuodijusį žmogų. Dar po kurio laiko mansardoje buvo rastas namo savininkas, taip pat apsinuodijęs dūmais. Abu nukentėjusieji buvo perduoti greitosios pagalbos medikams ir išvežti į gydymo įstaigą. Gaisro metu rūsyje apdegė du čiužiniai ir daiktai. Dūmų detektoriaus name nebuvo. Gaisro priežastis – neatsargus žmogaus elgesys.

Penktadienį, 23.41 val., Ukmergėje, Ąžuolų gatvėje, gyvenamojo namo pirmajame aukšte degė sukrautos šiukšlės ir medinės lentos. Iš antrojo aukšto ugniagesiai išvedė sunkiai vaikštančią senyvo amžiaus moterį. Ji nenukentėjo. Gaisro metu išdegė patalpa, įtrūko plastikiniai langai ir durys. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Penktadienį, 13.47 val., gautas pranešimas, kad Širvintose, Zibalų gatvėje, įmonėje įrenginys prispaudė žmogų. Jis buvo išlaisvintas iki atvykstant ugniagesiams. Ugniagesiai padėjo medikams nunešti nukentėjusįjį iki greitosios pagalbos automobilio ir įkelti į jį.

15.31 val. buvo pranešta, kad Druskininkuose, Veisiejų gatvėje, Alkos I tvenkinyje, skęsta žmogus. Jis buvo išgelbėtas ir perduotas greitosios pagalbos medikams.

17.22 val. gautas pranešimas, kad Kaune, Smalininkų gatvėje, automobilis įkrito į smegduobę. Vienas autobusiuko ratas buvo įkritęs į 1 m gylio duobę. Naudodami pneumatinę įrangą, ugniagesiai ištraukė autobusiuką.

Šeštadienį vakare pranešta, kad Zarasuose, Vytauto gatvėje, automobilio „Toyota“ variklio skyriuje užstrigo kačiukas. Naudodami parankines priemones, ugniagesiai jį išlaisvino.

Sekmadienį, po vidurnakčio, buvo pranešta, kad Šilalėje, D. Poškos gatvėje, į požeminį konteinerį įkrito katinas. Ugniagesiai per konteinerio angą į vidų pastatė kopėčias ir katinas išlipo jomis pats.