Savaitgalį Kaišiadorių rajone liepsnojo net 3 kombainai

Prasidėjus javapjūtei ir į laukus išvažiavus sunkiajai technikai, ugniagesiams labai dažnai tenka vykti jų gesinti. Tačiau tokio savaitgalio, kuomet mūsų rajone liepsnotų net 3 javų kombainai, ugniagesiai tikriausiai net nepamena per savo darbo praktiką.

Liepos 19 dienos vakarą, 19 val. 53 min., gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Paparčių seniūnijoje, Čiviškių kaime, laukuose dega kombainas. Degęs John Deere 1075 kombainas užgesintas gyventojų iki PGP atvykimo. Atvykus ugniagesiams variklio aušinimui panaudotas „B“ švirkštas. Gaisro metu variklio skyriuje nudegė du dirželiai.

Liepos 20 dienos pavakare, 17 val. 25 min., ugniagesiams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Žaslių seniūnijoje, Krivonių kaime, dega kombainas ir javų laukas. Laimei, šį kartą gyventojai taip pat buvo pasirūpinę priešgaisrinėmis priemonėmis ir degusį kombainą užgesino iki PGP atvykimo. Gaisro metu apdegė kombaino kederis. Atvykus PGP, užgesinta ražienos, degusios 150 arų plote ir rugiai, degę 40 arų plote. Ūkininkui priklausantis traktorius sulėkščiavo ražienų lauką. Iš ražienų lauko patrauktas kombainas.

Dar vienas pranešimas apie degantį kombainą ir javų lauką buvo gautas liepos 21 dieną. 15 val. 50 min. buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Žaslių miestelyje, laukuose, nuo degančių ražienų užsidegė kombainas. Iš Žaslių miestelio matosi dūmai. Tikslaus adreso pranešėjas nurodyti negalėjo. Atvykus PGP paprašyta pagalbos – degė didelis plotas ražienos ir javų laukas, žmonės gesino milteliniais gesintuvais (1 kg ir 6 kg). Vėliau buvo paprašyta atsiųsti dar 1 ugniagesių autocisterną, kuri kelyje atšaukta. Gaisro metu išdegė 0,5 ha javų ir 2 ha ražienų lauko. Operatyviai atvykusių ugniagesių dėka buvo išsaugotas kombainas Volvo S 950. Viso gaisro gesinime dalyvavo 10 ugniagesių su 4 autocisternomis ir 5 gyventojai. Dirbo 2 B tipo vandens švirkštai.

Naujienos iš interneto