Savaitgalį Kaišiadorių ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į 8 iškvietimus: degė pastatai, skubėjo į eismo įvykius

Rugpjūčio 6 dienos rytą, besikeičiant pamainoms, 7 val. 21 val., ugniagesiai gelbėtojai sulaukė pranešimo, kad Kaišiadorių rajone, Paparčių seniūnijoje, Anupravos kaime dega gyvenamasis namas.

Atvykus pirmosioms pajėgoms degimo nebuvo. Namas 1 aukšto medinis 8X5 m dydžio, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu, perdanga medinė. Šalia namo buvo kūrenamas prižiūrimas laužas, nuo kurio stiprus vėjas žariją įpūtė į namo pastogę. Laimei, savininkas greitai pastebėjo gaisrą ir namą užsigesino pats iki PGP atvykimo. Ugniagesiai, panaudoję 1 B tipo vandens švirkštą ir 200 litrų vandens, užpylė namo pastogę ir užgesino šalia degusį laužą. Gaisro metu išdegė apie 1 m² stogo. Name buvo įrengtas dūmų detektorius.

14 val. 27 min. ugniagesiams teko šalinti ir gamtos padarinius. Jiems buvo pranešta, kad Nemaitonių seniūnijoje, Klėriškių kaime ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtęs medis. Atvykę PGP darbuotojai su grandininiu pjūklu supjaustė nuvirtusį medį ir pašalino jį nuo kelio.

16 val. 9 min. suskambus aliarmui buvo pranešta, kad Rumšiškių seniūnijoje, Grabučiškių kaime, Gastilonių gatvėje dega automobilis. Čia automobilio savininkas taip pat nepasimetė ir pats gesintuvu užgesino savo automobilį dar iki atvykstant ugniagesiams. PGP atjungė automobilio TOYOTA RAV-4 akumuliatorių. Gaisro metu degė variklio apatinė plastmasinė apsauga.

Rugpjūčio 9 dienos rytą, 9 val. 57 min., gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaišiadoryse, Gedimino gatvėje ant kelio yra nuvirtęs medis. Atvykus PGP grandininiu pjūklu medis buvo supjaustytas ir pašalintas nuo važiuojamosios kelio dalies.

Vakarop, 16 val. 55 min., vėl suskambo aliarmas. Buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadorių rajone, Gudienos kaime, Žaslių gatvėje dega pirtis. Čia gaisras taip pat buvo pastebėtas labai anksti ir jį gesinti puolė pats savininkas, kuris, atvykus ugniagesiams, jau buvo apgesinęs degančią pirtį. Pati pirtis 3×6 m dydžio, medinė, stogas dengtas bitumine danga. Gaisro metu apdegė ir buvo nuardyta apie 3,5 m² medinių lentelių.

Sekmadienį, rugpjūčio 9 dieną, Kaišiadorių ugniagesiams neteko skubėti gesinti gaisrų, tačiau teko vykti net į 3 eismo įvykius.

15 val. 53 min. buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, kelio Žiežmariai – Pakertai 5-ame kilometre vertėsi automobilis ir yra nukentėjusiųjų. Atvykus priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms prispaustų asmenų nebuvo. Eismo įvykio metu buvo sužeisti du asmenys: automobilio Audi A6 vairuotojas, kuriam buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis ir keleivis, kuriam kol atvyko GMP buvo uždėtas kaklo įtvaras. Nukentėję išvežti į gydymo įstaigą. PGP atjungė automobilio akumuliatorių, surinko nuolaužas, 20m² plote neutralizavo naftos produktus.

Vakare, 20 val. 57 min., sulaukta pranešimo, kad Kaišiadorių rajone, Pravieniškių kaime, Pravieniškių gatvėje lengvasis automobilis kliudė remontuojamą dujų stovą ir bandė šalintis. Gyventojai baiminasi, kad nesprogtų. Atvykus PGP į vietą ir atlikus žvalgybą, rado nulaužtą vamzdį, dujų kvapo nebuvo. Atvykus dujų tarnybai ir apžiūrėjus, gyventojams pavojaus nebuvo.

Vėliau, 21 val. 53 min., Rumšiškių ugniagesių komandai vykstant iš iškvietimo vietos, šie pastebėjo, kad Pravieniškėse, Pravieniškių gatvėje įvyko eismo įvykis. Ugniagesiai budėjo eismo įvykio vietoje ko atvyko techninė pagalba ir vėliau nuvalė kelio dangą. Čia taip pat vairuotojas buvo neblaivus – jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis (1,79 prom).