Savaitgalį keičiasi kelių eismo taisyklės

Nuo lapkričio 1 dienos dalyje Lietuvos kelių keičiasi didžiausias leistinas važiavimo greitis bei prasideda žieminių padangų, taip pat ir dygliuotų, naudojimo sezonas. Be viso šito, šį savaitgalį, kaip ir kiekvienais metais, visuose miestuose ir miesteliuose prasidės automobilių spūstys bei į gatves išvažiuos vadinamieji „savaitgaliniai diedukai“.

Taip pat nuo lapkričio 1 dienos iki kovo 31 dienos keičiasi didžiausias leidžiamas važiavimo greitis iki 110 km/val. ir greitkeliuose Vilnius-Kaunas bei Šiauliai-Radviliškis (nuo balandžio 1 dienos iki spalio 31 dienos šiuose greitkeliuose leidžiamas didžiausias važiavimo greitis yra 120 km/val.).

Užmiesčio keliuose visus metus didžiausias leistinas važiavimo greitis išlieka toks pats – 90 km/val., keliuose su žvyro danga – 70 km, o gyvenvietėse – 50 km/h.

Taip pat primename, kad pėstieji visada turi eiti priešinga eismo judėjimui kryptimi – taip jie pirmieji pamatys atvažiuojančias transporto priemones ir galė pasitraukti. Lietuvoje ne vienas pėsčiasis yra žuvęs vien todėl, kad pasirinko netinkamą ėjimo gatve pusę ir automobilio vairuotojas jį pastebėjo per vėlai.

Atšvaitai taip pat gali išgelbėti jūsų gyvybes. Juos turėtumėte būti prisisegę tokiose vietose, kad juos apšviestų atvažiuojančių automobilių žibintai. Jeigu atšvaitas pririštas prie striukės, tuomet jis turėtų kabėti ties keliais. Jeigu jis yra juostinio tipo, tuomet atšvaitas turėtų būti apvyniojamas kuo arčiau riešo.

Nepamirškite, kad, jeigu jūs matote automobilio šviesas, tai tikrai nereiškia, kad vairuotojas jus pastebės. Juk matydami automobilio šviesas jūs nematote vairuotojo veido, tad nesitikėkite, kad ir jus vairuotojas pastebės. Saugokitės kelyje patys, nes niekas kitas to už jus nepadarys.