Savaitgalį ugnis siaubė gyvenamuosius namus ir ūkinius pastatus

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 64 gaisrų ir atliko 53 gelbėjimo darbus. Viename iš gaisrų nukentėjo žmogus. Penktadienį, 17.28 val., Šalčininkų rajone, Skubėtų kaime, degė medinio ūkinio pastato stogo perdanga. Gesindama gaisrą, rankos nudegimus patyrė moteris. Ji po medikų apžiūros buvo išvežta į ligoninę. Gaisro metu pradegė perdanga, apdegė stogo konstrukcijos.

23.48 val. gaisras kilo mediniame gyvenamajame name Akmenės rajone, Papilės seniūnijoje, Barvydžių kaime. Kambaryje degė lova, visa namas buvo pilnas tirštų dūmų. Atvykus ugniagesiams, gyventojai lovą jau buvo išnešę į lauką ir užgesinę. Vienas gyventojas buvo apžiūrėtas medikų, tačiau į gydymo įstaigą vykti atsisakė. Gaisro metu aprūko kambarys, buvo nuardyta dalis sienos apdailos. Autonominio dūmų detektoriaus name nebuvo.

Šeštadienį, 20.33 val., buvo gautas pranešimas apie gaisrą Vilniuje, Kairėnų gatvėje. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė dviejų aukštų gyvenamojo namo stogas. Iš namo ugniagesiai išvedė 3 žmones. Vienam iš jų pagalbą greitosios pagalbos medikai suteikė vietoje. Gaisro metu sudegė apie 150 kv. m stogo. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Penktadienį, 8.23 val., Prienų rajone, Pakuonio seniūnijoje, Pašventupio kaime, liepsnojo medinis ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė pastatas, viduje buvusios 7 t šieno ir apyvokos daiktai. Ši sodyba buvo negyvenama. Ugniagesiai gaisro metu išsaugojo gyvenamąjį namą, svirną, malkinę ir garažą.

Tos pačios dienos vakare, 21.44 val., Akmenės rajone, Ventos miestelyje, atvira liepsna degė gyvenamojo namo rūsyje įrengtas garažas. Gaisro metu išdegė garažas ir katilinė, sudegė garažo vartai, motociklas „Kawasaki“, muzikos aparatūra, šildymo katilas ir vamzdžiai. Iš katilinės į lauką ugniagesiai perkrovė apie 1 t anglių. Greitosios pagalbos medikai apžiūrėjo du gyventojus, jie nenukentėjo. Visose patalpose buvo įrengti dūmų detektoriai.

Šeštadienį po vidurnakčio Šilutėje, Ramybės gatvėje, liepsnojo ūkinio pastato stogas. Pirmajame pastato aukšte buvo įrengta pirtis, antrajame – miegamieji kambariai. Gaisro metu apdegė 80 kv. m stogo konstrukcijų, buvo nuardyta 180 kv. m stogo dangos, vandeniu sulietos patalpos. Dūmų detektoriaus pastate nebuvo.

17.45 val. buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, J. Basanavičiaus gatvėje, dega butas daugiabutyje. Atvykus ugniagesiams, bute degė du čiužiniai, tvyrojo daug dūmų. Čia buvo įrengti ir veikė keli dūmų detektoriai.

23.31 val. Trakų rajone, Mikniškių kaime, atvira liepsna degė rąstinio gyvenamojo namo stogas. Atvykus ugniagesiams, žmonės iš pastato jau buvo išėję. Gaisro metu pradegė perdanga, buvo nuardytas visas namo stogas. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Sekmadienio naktį, 2.28 val., Kaune, Radvilų Dvaro gatvėje, degė metalinis angaras, kuriame buvo statybinės medienos atraižos. Gaisro metu sukrito angaro stogas, apdegė viduje buvusios medienos atraižos.

Apie 13 val. Šiaulių rajone, Bubių seniūnijoje, Meškių kaime, liepsnojo negyvenamo namo stogas ir ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė abiejų pastatų stogai ir vidus.

Penktadienį rytą gautas pranešimas, kad Kaune, Palemono gatvėje, žmogus įkrito į šulinį. Ugniagesiai, naudodami aukštalipių įrangą, iškėlė moterį iš 4,5 m gylio šulinio. Ji buvo perduota greitosios pagalbos medikams.

Sekmadienio naktį pranešta, kad Vilniaus rajone, Medininkų seniūnijoje, Kuosinės III kaime, namo savininkas, bandydamas įlipti į namą per langą, įstrigo jame. Ugniagesiai išėmė vieną lango dalį ir žmogų ištraukė. Jį greitosios pagalbos medikai apžiūrėjo vietoje.

PAGD inf.