Savivaldybėje lankėsi LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrė Vilma Augienė

Siekiant su Savivaldybės vadovais bei Žiežmarių bendruomenės nariais išsamiai aptarti ir išdiskutuoti numatomą bendruomeninių grupinio gyvenimo namų statybą, Kaišiadorių rajono savivaldybėje lankėsi LR Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.

Susitikime su viceministre Vilma Augiene dalyvavo Seimo narė Laimutė Matkevičienė, Savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Savivaldybės mero pavaduotojas Darius Vilimas, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Voldemaras Maziliauskas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, Strėvininkų socialinės globos namų direktoriaus pavaduotoja Danguolė Petrylienė, Žiežmarių miesto bendruomenių atstovai ir gyventojai, bendruomeninių grupinio gyvenimo namų projektuotojai bei kiti suinteresuoti asmenys.

Viceministrė Vilma Augienė trumpai papasakojo apie vykstančia perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems nuo 2014 metų vykstančią pertvarką ir numatomus nuoseklius bei koordinuotus veiksmus, skatinančius perėjimo iš institucinės socialinės globos prie paslaugų neįgaliems suaugusiems asmenims, turintiems proto ir (ar) psichikos negalią, vaikams ir jaunimui, turintiems proto ir (ar) psichikos negalią sistemos kūrimą. Šios pertvarkos tikslas – kurti kompleksiškai teikiamų paslaugų sistemą, kuri sudarytų galimybes kiekvienam vaikui, neįgaliajam ar jo šeimai (globėjams, rūpintojams) gauti individualias pagal poreikius paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje. Įgyvendinat globos namų pertvarka numatoma Žiežmariuose statyti bendruomeninius grupinio gyvenimo namus, kuriuose gyvens iki dešimties asmenų iš Strėvininkų socialinės globos namų ir juos prižiūrintys darbuotojai.

Susitikimo metu taip pat pasisakė Žiežmarių miestelio gyventojai, abiejų bendruomenių atstovai, jiems buvo atsakyta užduotus klausimus, papasakota kokia jau yra geroji patirtis įgyvendinant institucinės globos pertvarką ir kokie teigiami pokyčiai pastebimi. Susitikimo metu Strėvininkų socialinės globos namų direktoriaus pavaduotoja Danguolė Petrylienė papasakojo kaip bus atrenkami šiuose bendruomeniniuose gyvenimo namuose gyvensiantys neįgalieji. Savivaldybės meras Vytenis Tomkus gyventojams pasiūlė savivaldybės pagalbą ir bendradarbiavimą, siekiant susipažinti su panašaus pobūdžio Lietuvoje jau įgyvendintais ir teigiamus pokyčius atnešusiais neįgaliųjų integracijos projektais.

   Šiuo metu vyksta visuomenės informavimo apie parengtus projektinius pasiūlymus vieno buto gyvenamojo namo Lauko g. 5, Žiežmarių m., Kaišiadorių r. sav. procedūros. Iki 2019 m. rugpjūčio 26 d. nuo 8 val. iki 17 val. visuomenė gali teikti pasiūlymus projektuotojui el. paštu vidasstalaucinskas@gmail.com. Viešas visuomenės susirinkimas kviečiamas 2019 m. rugpjūčio 26 d. 17 val. 30 min. Žiežmarių kultūros centro salėje (Vytauto g. 13, Žiežmarių m., Kaišiadorių r.sav.).

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.