Savivaldybės atstovai susitiko su LR susisiekimo ministru

Vasario 23 d. vyko nuotolinis Kaišiadorių rajono savivaldybės mero Vytenio Tomkaus ir savivaldybės vadovų, LR susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, LR Seimo narės Silvos Lengvinienės bei seniūnų susitikimas, kurio metu aptarti savivaldybei šiuo metu aktualiausi klausimai bei problemos.

LR susisiekimo ministras M. Skuodis pristatė planus šiais metais pradėti geležinkelio ruožo Kaišiadorys–Klaipėda elektrifikavimą, sukurti fondą finansavimui keliams didinti, parengti strategiją dėl valstybei svarbių projektų vykdymo. Taip pat ministras pristatė naujosios darbotvarkės prioritetus – skatinti investicijas į ekologiškas transporto priemones ir mažinti oro taršą transporto sektoriuje, diegti 5G ryšio technologijas, bendradarbiauti su palydovinio ryšio tiekėjais, sprendžiant interneto prieigos nutolusiose kaimiškose vietovėse klausimus.

Savivaldybės meras V. Tomkus padėkojo ministrui ir Seimo narei už susitikimą bei pristatė savivaldybei svarbiausius klausimus. Vienas iš aktualių susitikimo klausimų buvo susijęs su planuojamo naujo oro uosto statyba. Kaišiadorių rajono savivaldybės atstovai akcentavo, jog savivaldybė yra pasirengusi bendradarbiauti su valstybės institucijomis, tačiau pasigenda aiškios ir efektyvios komunikacijos, trūksta informacijos apie atliktas ar planuojamas studijas, valstybės prioritetus. Su susisiekimo ministru aptartas ir žemės sklypo potencialas tapti laisvąja ekonomine zona, šio žemės sklypo paskirties kitimas, kuris leistų pritraukti naujų investicijų į rajoną. „Rail Baltica“ vėžės statyba – kitas šiuo metu aktualus Kaišiadorių rajonui klausimas. Tai naudinga rajono ekonominei plėtrai bei aktualu gyventojams, kurių žemės sklypuose ši geležinkelio vėžė turėtų būti tiesiama, tačiau trūksta informacijos apie planuojamą vėžės lokaciją, regioninės stoties įrengimą ir kitus klausimus. Ministerija žadėjo savivaldybių vadovus pakviesti į ateityje planuojamą susitikimą, kuriame bus aptarta pagrindines Vilniaus ir Kauno stoteles jungianti „Rail Baltica“ atkarpa.

Susitikimo metu savivaldybės vadovai atkreipė dėmesį į geležinkelio triukšmą mažinančių sienelių poreikį mažesnėse gyvenvietėse, pėsčiųjų tilto per geležinkelį modernizavimą, diskutuota ir dėl Žaslių aplinkkelio statybos, kurią planuojama sieti su „Rail Baltica“ vėžės įrengimu. Taip pat aptarta Kaišiadorių rajono kelių infrastruktūra, pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros plėtros poreikis, žvyrkelių asfaltavimas, saugumo keliuose didinimo klausimai – žiedinės sankryžos poreikis Gudienos kaimo avaringoje sankryžoje, jungiančioje Jonavos ir Žaslių kryptis, greičio mažinimo kalnelio įrengimas Žiežmariuose, pėsčiųjų tako įrengimas pagrindinėje Antakalnio kaimo gatvėje, esminės valstybinių kelių, einančių per savivaldybes, tvarkymo problemos. Ministras pabrėžė, jog šis klausimas buvo nagrinėtas Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komitete ir yra planuojama jį spręsti. Taip pat ministras akcentavo, kad savivaldybės turėtų būti labiau įtraukiamos į darbų planavimo procesus.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.
Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto