Savivaldybių vertinimo indekse Kaišiadorių rajono savivaldybė pakilo aukštyn

Pakilusi per 3 pozicijas, šiemet Kaišiadorių rajono savivaldybė užima 19 vietą 54 tarp mažųjų savivaldybių (60,2 balo iš 100).

Praeitame indekse prastokai įvertinta „Investicijų ir plėtros“ sritis, šiemet gerokai pakilo aukštyn. „Turto valdymas“ taip pat susilaukė ženklaus balų padidėjimo, o „Sveikata ir socialinė rūpyba“ išlaiko gerą vertinimą.

Galima pasidžiaugti, kad investicinė padėtis Kaišiadorių r. savivaldybėje gerėjo – lyginant su 2013 m., 2014 m. padidėjo tiek materialinių, tiek tiesioginių užsienio investicijų kiekis, tenkantis vienam gyventojui (atitinkamai, +279 EUR/gyv. ir +64 EUR/gyv.). „Turto valdymo“ sritis gavo geresnį vertinimą, nes savivaldybei pavyko 2015 m. parduoti daugiau nuosavų pastatų ir patalpų nei 2014 m. (remiantis savivaldybės teiktais duomenimis: 512 kv. m → 1265 kv. m). Be to, ir pačiame parduodamų objektų sąraše 2015 m. pabaigoje buvo dvigubai daugiau ploto nei 2014 m. pabaigoje.

Kaišiadorių r. savivaldybėje „Sveikata ir socialinė rūpyba“ išlaiko gerą vertinimą dėl žemos ir toliau mažėjančios soc. pašalpos gavėjų dalies nuo visų gyventojų, taip pat būsto šildymo kompensacijos gavėjų dalies nuo visų gyventojų ir bedarbių nuo darbingo amžiaus gyventojų dalies. „Valdymo“ srityje Kaišiadorių rajono savivaldybė įvertinta kaip viena iš penkių geriausių savivaldybių. Taip pat aukštai įvertinta buvo ir savivaldybės „Biudžeto“ sritis, kurioje vertinama savivaldybės skola, skelbtų viešųjų pirkimų kiekis ir vertė, Savivaldybės valdymo (išlaikymo) išlaidos.

Parengta pagal Lietuvos laisvos rinkos instituto atliktą Lietuvos savivaldybių indeksą (2016).

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.

Naujienos iš interneto