Šeimoms – geresnis paslaugų prieinamumas

Ar Jūsų šeimyniniame gyvenime pastaruoju metu nepadaugėjo tokių klausimų, kaip: Kaip suteikti savo mylimam žmogui, vaikui, mamai, tėvui ar broliui, sesei daugiau šypsenų? Kaip bendrauti su artimu žmogumi, kad abu jaustumėmės patogiai? Kaip auginti laimingą vaiką? Kaip elgtis su naujagimiu? Kaip sklandžiai įveikti gyvenimo keliamus iššūkius? Kaip tvarkytis su patiriamu stresu? Kaip išspręsti asmenines problemas, kurios tiesiogiai atsiliepia visam šeimos mikroklimatui. Jei bent vienas klausimas pasirodė pažįstamas arba artimas, norime Jus pradžiuginti – Jūs ne vienas! Šiuo metu mes renkame komandą, kuri galės padėti atsakyti į šiuos klausimus! O galbūt netikėtai pats tapsite tuo, kuris pasidalinęs savo patirtimi, padės kitam žmogui išspręsti jo problemas.

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Kaišiadorių rajono savivaldybė pradėjo vykdyti Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Paslaugų šeimai plėtojimas Kaišiadorių rajone“, kurio tikslas – sudaryti sąlygas Kaišiadorių rajono šeimoms gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, užtikrinant paslaugų prieinamumą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos ir siekiant įgalinti šeimą įveikti iškilusius sunkumus, bei padėti stiprinti šeimos identitetą.

Projekto vykdymo metu kartu su projekto partneriais bus organizuojamos tokios veiklos kaip psichosocialinė pagalba (individualūs/grupiniai užsiėmimai); sociokultūrinės paslaugos, pozityvios tėvystės mokymai. Veiklos bus vykdomos Bendruomeniniuose šeimos namuose (adresu: Gedimino g. 65, Kaišiadorys, Algirdo Brazausko gimnazijos patalpų pirmame aukšte,), partnerių filialuose, stovyklose, visose Kaišiadorių rajono seniūnijose, o esant poreikiui pačiose bendruomenėse.

Individualių/grupinių konsultacijų metu psichologas sieks pagerinti besikreipiančiųjų emocinę būklę, nukreips tinkama linkme atsiradusios problemos išsprendimui, padės įveikti kritines situacijas ir suteiks informacijos kaip jų išvengti ateityje. Konsultacijų metu bus lavinami streso valdymo įgūdžiai, suteikiama kvalifikuota pagalba besikreipiantiems. Psichologinių konsultacijų metu bus padedama žmonėms, kai jiems laimingiems tapti trukdo psichologinės traumos, sudėtingos gyvenimo situacijos, problemos šeimyniniuose santykiuose, gyvenimo prasmės praradimas, nesugebėjimas prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų.

Bendruomeniniai šeimos namai

Sociokultūrinės paslaugos bus teikiamos dvejomis kryptimis: šeimų klubai ir šeimų stovyklos. Šeimų klubų užsiėmimai bus teikiami šeimoms (tėvams, vaikams, seneliams) siekiant palaikyti ryšį šeimoje ir geriau suprasti šeimos poreikius, atstatyti savarankiškumą, atliekant įvairias visuomeniniame ar asmeniniame (šeimos) gyvenime reikalingas funkcijas. Teikiamos paslaugos sudarys sąlygas vaikų ir tėvų tarpusavio bendravimo gerinimui, padės išreikšti jausmus, įveikti baimes ir atskleisti kūrybingumą. Užsiėmimai bus vykdomi pasitelkiant paskaitas ir praktinius užsiėmimus, kuriuos ves kvalifikuota lektorių komanda. Planuojamos 4 šeimų stovyklos, kuriose asmenys galės bendrauti, dalyvauti grupiniuose užsiėmimuose siekiant socialinių įgūdžių šeimoje stiprinimo, tėvystės įgūdžių stiprinimo, prevencijos šeimos gerovės klausimais. Šeimų stovyklos bus skirtos mažinti susvetimėjimą tarp šeimos narių. Tėvams bus sudaryta galimybė dalyvauti grupiniuose užsiėmimuose ir pasidalinti gerąja patirtimi vaikų auklėjimo, funkcijų pasiskirstymo tarp šeimos narių klausimais.

Pozityvios tėvystės mokymai bus teikiami dvejomis kryptimis: tėvystės įgūdžių lavinimas bei kursai nėščiosioms ir jų artimiesiems. Tėvystės įgūdžių lavinimo lektorius vykdys tikslinius mokymus, skirtus tėvystės įgūdžiams tobulinti. Mokymų metu tėvai įgis žinių apie efektyvius vaikų auklėjimo ir ugdymo būdus, emocinę vaiko kompetenciją, stiprių jausmų valdymą, pozityvų vaikų auklėjimą ir prasmingą baudimą, ribas ir taisykles, kurios padeda auklėti vaikus. Tėvai ugdys gebėjimus, padedančius auklėti ir ugdyti vaikus, turinčius elgesio ir/ar emocijų sunkumų, spręsti vaikų ugdymo ir auklėjimo sunkumus, mokyti vaiką atpažinti ir valdyti stiprius jausmus. Nėščiųjų ir jų artimųjų kursų lektorius vykdys tikslinius mokymus, skirtus būsimųjų tėvų įgūdžiams tobulinti. Tokie kursai svarbūs visiems šeimoms nariams, nes atitinkamą pasiruošimą gavusios poros ramiau išgyvena nėštumo laikotarpį, turi aiškų gimdymo planą, labiau pasitiki vienas kitu.

Jei susidomėjote šio projekto veiklomis ir norėtume jose sudalyvauti, registruokitės iš anksto tel. nr. 8 618 74315, el. paštu bsnprojektas@gmail.com arba internete http://bit.ly/2xjbsNx Registruodamiesi nurodykite savo vardą, telefono numerį, el. pašto adresą ir veiklą, kuri Jus domina. Turėdami Jūsų duomenis galėsime susisiekti ir pakviesti į Jus dominančius užsiėmimus.

Iki greito susitikimo.

Bendruomeninių šeimos namų koordinatorė
Rita Narkevičiūtė

 

Nėsčiųjų kursai: avent.limedika.lt