Sergamumas gripu ir ŪVKTI Kaišiadorių rajone sumažėjo

Visoje Lietuvoje siaučiant gripui ir ŪVKTI praėjusią savaitę sergamumo rodiklis Kaišiadorių rajone buvo 99,49 atv./10 tūkst. ir visai nebedaug jau trūko, kad būtų pasiektas 100 atv./10 tūkst. gyventojų.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atv./10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Panašu, kad kaišiadoriečiai stengiasi laikytis rekomendacijų ir prevencinių priemonių nuo gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus informuoja, kad penktąją šių metų savaitę, sausio 30 d. – vasario 5 d., Kaišiadorių rajone registruotų gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų sumažėjo ir rodiklis siekė 92,36 atv./10 tūkst. gyventojams.

Sergamumas gripu Kaišiadorių rajone 5 sav

Iš viso praėjusią savaitę gripo (J10-J11) ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (J00-J06) atvejų skaičius buvo 285, tuo tarpu ankstesnę savaitę iš viso buvo užregistruoti 307 atvejai.

Tačiau atsipalaiduoti dar nevalia ir primename, kad reikia:

  • tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti;
  • vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
  • vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
  • laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
  • neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
  • gerai vėdinti patalpas;
  • susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;
  • sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.