Šią savaitę sulauksime vasariškų orų

Pirmadienį debesys pradės sklaidytis. Naktį trumpai palis kai kur pietuose, o dieną vėl įsivyraus sausi, mažai debesuoti orai. Vėjas pakeis kryptį į pietryčių ir dieną įsismagins iki 6-11 m/s. Naktį laikysis 1-6, dieną jau pamalonins 15-19 laipsnių šiluma.

Antradienio naktį vėjas rims. Dangus išliks giedras, šalies pietvakariuose vietomis mažai debesuotas. Ryto valandomis temperatūra pasiskirstys nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos, Rytų Lietuvoje kai kur termometrai rodys apie 0 laipsnių. Dieną pietryčių vėjas nuo juodosios jūros atgins pilkesnių debesų, tačiau lietaus jie neatneš. Debesys plis į pietinius ir rytinius rajonus, tarp jų dažnai pasirodys saulė. Pajūryje ir Žemaitijoje saulė lepins ilgiausiai, tad čia bus šilčiausia – 18-19 laipsnių. Kituose regionuose temperatūra skirsis mažai – svyruos tarp 16-18 laipsnių. Įdienojus pietryčių vėjas stiprės iki vidutinio.

Trečiadienis numatomas sausas ir saulėtas. Iš pietinių Europos regionų plūstanti šiluma naktį neleis temperatūrai kristi žemiau 4-9 laipsnių. Dieną oras greitai šils iki 17-21 laipsnio šilumos. Susidarys palankios sąlygos vėjo stiprėjimui, prie jūros jis taps net gūsingas – iki 15 m/s.

Ketvirtadienį bus dar šilčiau. Naktį oras atvės iki 7-12 laipsnių, dieną termometrai rodys 19-23 laipsnių šilumą. Diedrą dangų paįvairins vienas kitas praplaukiantis debesis, tik po vidurdienio kai kuriuose vakariniuose rajonuose tikėtina sulaukti kamuolinių lietaus debesų iš kurių artėjant vakarui gali ne tik palyti, bet ir žaibuoti. Gaivus pietryčių vėjas išliks apysmarkis.

Penktadienį vyraus nepastoviai debesuoti orai. Naktį trumpas lietus apsilankys Pietų Lietuvoje, dieną prognozuojami popietiniai lietūs, vietomis su perkūnija, tikėtini ir staigūs vėjo sustiprėjimai iki 15-16 m/sek. Panašu, kad šią dieną lietaus debesys formuosis ties šiauriniais ir rytiniais šalies regionais. Temperatūra naktį pažemės iki 8-12 laipsnių, dieną lepins vasariška – 20-25 laipsnių šiluma.

Savaitgalį sulauksime ciklono apsilankymo, kuris atneš nemažai lietaus, bet su saule ir šiluma kuriam laikui teks atsisveikinti.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto