Šiandien vyks civilinės saugos pratybos: visoje šalyje kauks sirenos, bus siunčiami pranešimai

Šiandien, trečiadienį, Vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas.

Per pratybas numatomas gyventojų apie galimą pavojų perspėjimo ir informavimo sistemos tikrinimas – 15.00 val. bus įjungtos sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus bus siunčiami pranešimai. Lietuvos radijo ir televizijos eteryje bus transliuojamas tekstinis ir balsinis perspėjimo pranešimas.

Visi turėtų likti ramūs ir tęsti savo veiklas. Tačiau visada reikia išlikti budriems ir žinoti svarbiausius žingsnius realaus incidento atveju: kaip apsaugoti save ir savo artimuosius daugiau – www.LT72.lt. Vilniečiai kviečiami pasitikrinti, ar perspėjimo pranešimai juos pasiekia. Instrukciją, kaip įsijungti perspėjimo pranešimų priėmimo funkciją savo mobiliajame telefone, rasite čia www.lt72.lt/?page_id=1969

Taip pat svarbu žinoti, kaip apsaugoti save ir savo artimuosius nelaimės atveju, todėl neatidėliokite ir apsilankykite ekstremaliosioms situacijoms pasirengti skirtoje svetainėje www.lt72.lt.

Šiose pratybose bus vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją branduolinės avarijos atveju. Be to, bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams. Tokios pratybos reikalingos ir tam, kad visos institucijos gebėtų tinkamai atlikti savo funkcijas, prireikus užtikrinti visuomenės saugumą ir informavimą tikro pavojaus atveju.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto