Siekiama stiprinti bendradarbiavimą su Twistringeno savivaldybe Vokietijoje

Kaišiadorių rajono savivaldybės ir Maltos ordino pagalbos tarnybos Kaišiadoryse delegacijos partnerių kvietimu lankėsi Vokietijos Respublikos Twistringeno savivaldybėje. Kaišiadorių rajono savivaldybei atstovavo Savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Administracijos direktorius Česlovas Neviera, Savivaldybės administracijos darbuotojai, sveikatos priežiūros, švietimo ir kultūros sričių atstovai.

Maltos ordino pagalbos tarnybos Kaišiadoryse delegacijai vadovavo Dana Leščinskienė, kartu su ja vyko šeši maltiečiai. Vizito tikslas buvo užmegzti tiesioginius įvairių įstaigų kontaktus ir plėsti jų bendradarbiavimo galimybes bei dalyvauti bendruose projektuose. Priėmimo Twistringeno rotušėje metu savivaldybės meras V. Tomkus pasirašė miesto „auksinėje knygoje“ ir padėkojo burmistrui Martin Schlake už neseniai lengvatinėmis sąlygomis įsigytą priešgaisrinį automobilį, kuris perduotas rajono priešgaisrinei tarnybai.

kaisiadoriu-rajono-savivaldybe

Vizito metu Kaišiadorių delegacija taip pat lankėsi ligoninėje, senelių globos namuose, maisto dalinimo punkte nepasiturintiems asmenims ir socialinėje parduotuvėje, Kaišiadorių maltiečius remiančioje šaldytas daržoves ir paukščių lesalus gaminančiose įmonėse. Kaišiadorių rajono sveikatos priežiūros, socialinės paramos, švietimo ir kultūros sričių  atstovai susitiko su kolegomis iš Twistringeno siekiant užmegzti abipusiai naudingą bendradarbiavimą.

Vizitas buvo plačiai nušviečiamas vietos spaudoje. Apsilankymo Twistringene metu buvo aptartas abiejų miestų  bendradarbiavimo komiteto steigimas, kuris padėtų miestams partneriams aktyviau skatinti mokslo, švietimo bei kultūros ryšius ir mainus, bendradarbiauti socialinėje sferoje, keistis naudinga patirtimi, paskatinti turizmo plėtrą ir abiejų savivaldybių verslo bendradarbiavimą. Šis komitetas susidarys iš aktyvių įvairių sričių Kaišiadorių ir  Twistringeno savivaldybių atstovų. Numatoma, jog susitarimas dėl abiejų miestų bendradarbiavimo komiteto  steigimo bus pasirašytas 2017 metų birželio mėnesį.

Twistringeno savivaldybė yra viena iš keturių oficialių Kaišiadorių rajono savivaldybės partnerių. Kaišiadorių ir  Twistringeno savivaldybės bendradarbiauja nuo 2002 metų, dar ilgesnę bendradarbiavimo patirtį su Twistringenu turi Maltos ordino pagalbos tarnyba Kaišiadoryse.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.