Sinoptikai įspėja: šiąnakt vėl kils pūgos, vairuotojai raginami būti ypač atidūs

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis naktį daug kur pasnigs (vyraus nedidelis snygis), vakariniame šalies pakraštyje vietomis snigs smarkiai. Daugelyje rajonų pustys, pirmoje nakties pusėje vakariniuose rajonuose kai kur bus pūga. Pūs stiprokas pietvakarių, vakarų vėjas, pajūryje gūsiai sieks 15–17 m/s. Žemiausia oro temperatūra nuo 4 iki 9, o pajūryje nuo 1 iki 3 laipsnių šalčio.

Šalyje dėl buvusio ar besitęsiančio snygio sudėtingesnės eismo sąlygos išlieka rytų ir šiaurės rytų Lietuvoje. Magistralinių kelių dangos visoje šalyje daugiausia šlapios arba drėgnos. Krašto ir didesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai provėžoti, vietomis padengti šlapio ar prispausto sniego sluoksniu. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai yra su prispausto, vietomis puraus sniego sluoksniu iki 10 cm storio, slidūs.

Slidžius kelių ruožus valo ir barsto AB „Kelių priežiūra“, tačiau vairuotojų prašome būti atidžius ir neskubėti, nes keliai yra provėžoti, vietomis padengti sniegu, slidūs, todėl svarbiausia pasirinkti esamai kelio dangos būklei tinkamą greitį ir jo neviršyti.

Pirmadienio naktį sniego banga, pakeliui silpnėdama, iš pajūrio slinks į rytus, daugiausia per šiaurinius, vidurio šalies rajonus. Pučiant stiprokam pietvakarių vėjui kai kur pustys. Dieną jau tik retkarčiais gali negausiai pasnyguriuoti, debesys neištisai dengs dangų. Silpniau pūs pietų vėjas. Temperatūra daug kur svyruos apie 2–3, Žemaitijoje – apie 0–1 laipsnį šalčio, prie jūros – iki 1–2 laipsnių šilumos.

Giedresni, šaltesni, be sniego orai numatomi antradienio naktį. Temperatūra kris iki 6–11 laipsnių šalčio. Ryte pradės stiprokai pūsti pietryčių vėjas. Dieną, pradedant vakariniais rajonais, jis atpūs sniegą, kels nestiprias trumpas pūgas. Diena bus šaltoka, įdienojus temperatūra daug kur bus apie 4–7 laipsnius šalčio.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto